Стало відомо, скільки українці платитимуть за пластикові пакети

В Україні вже довгий час говорять про заборону пластикових пакетів. Тепер же в нашій країні мають намір офіційно установити мінімальні ціни на пластикові пакети. Таким чином, за один маленький пакет без ручок доведеться віддати не менше 2 гривень. На цей час мова йде про пакети, які в магазинах і супермаркетах дають безкоштовно, наприклад в овочевих відділах. Інформацією ділиться Обозреватель.

Дані нововведення прописані в постанові, які найближчим часом розглянуть на засіданні Кабміну. Законопроєкт перебував на порядку денному засідання 17 листопада, але голосування було відстрочено. Постанова необхідна для активізації закону про обмеження обігу пластикових пакетів.

У документі йдеться про те, щоб дозволити поширення пакетів із пластику лише на платній основі, а мінімальні роздрібні ціни будуть встановлювати в Кабінеті Міністрів. І зрештою уряд прийняв рішення, що за пакети без ручок і бічних складок встановити ціну на рівні 2 гривень за штуку.

За пакети без ручок, але з бічними складками або ж з ручками, але без бічних складок, українцям доведеться віддати 2,50 гривні. Пакети з ручками та бічними складками доведеться віддати не менше 3 гривень.

Популярні статті зараз

Податковий спецназ. Як будуть відстежувати дорогі покупки українців

Не пустять навіть у «зеленій зоні». З 6 грудня посилюють правила карантину, які документи вимагає Кабмін

Дощі зміняться снігопадом, в яких областях чекати хуртовин

Широко розсунула ніжки: майже оголена Тіна Кароль показала справжній рай холостяків

Все новости

Кабінет міністрів прийняв рішення, що саме така вартість пластикових пакетів відзначається на сьогодні. Йдеться про ті місця, де пакети продаються, а не про супермаркети, де їх можна брати безкоштовно.

Мінімальну вартість пакетів мають намір встановити з 10 грудня поточного року, хоча сам закон вступить у свою силу лише з січня наступного року. Варто відзначити, що норми будуть спрямовані на пакети у вигляді «рукава» з дном, відкритою горловиною і зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів.

Разом з тим до першого січня 2023 року в Україні будуть дозволені надтонкі пластикові пакети, розмір яких становить 225х345х450 мм, для упаковування свіжої риби, м'яса, сипучих продуктів, круп та ін.

Нещодавно розповідав Новинар, що в Україні стрімко зростають ціни на сало.

Також повідомляв Новинар, що незабаром зростуть ціни на популярні продукти харчування.

Ще писав Новинар, що компанія "Нафтогаз" знижує ціни на газ, названі умови.