Українцям для покращення безпеки пропонують реєструвати свої мобільні номери

Як стало відомо, що українців хочуть зобов'язати перевести свої телефонні номери, які прив'язані до банківських карт, на контракт, щоб таким чином зробити іменними їх. Автором та ініціатором даної пропозиції є фракція "Слуга народу", яка проводить в даний час соціологічне дослідження, щодо того, як до цього ставляться громадяни України, розповідає інформаційний портал"Обозреватель".

Отже, якщо даний законопроєкт все ж таки приймуть, то поширюватися він буде на телефонні номери, які не пов'язані з будь-якими цифровими або фінансовими послугами. Підкреслив це народний депутат України від Партії "Слуга народу" Олександр Федієнко, які ще є членом Комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації.

Виходячи з його слів, мова йде про "революційний" законопроєкт, що має на меті захистити українців від шахрайських схем, які аферисти досить-таки часто проводять з банківськими рахунками.

Популярні статті зараз

Обвал гривні? Фахівці попередили про значне коливання валют в кінці грудня

Скошений рот та на ногах ледь тримається. Фото Алли Пугачової з Крістіною Орбакайте спантеличило шанувальників, «кривенька стала»

Не пустять навіть у «зеленій зоні». З 6 грудня посилюють правила карантину, які документи вимагає Кабмін

Дуже схожа на маму. "Холостячка" Злата Огневич показала зворушливе сімейне фото

Все новости

Так ось, якщо, наприклад, українець має карту банку, до якої прив'язаний номер телефону, то у випадки шахрайських дій, що відбувається з картою клієнта і застосуванням даного номера телефону, українець може звернутися в кіберполіцію, та в свою чергу звернеться до мобільного оператора, після чого оператор скаже, що даний номер телефону не контрактний, тобто ні чий, тому в такому випадку людині буде непросто захистити свої гроші на карті від аферистів.

Тому, даний законопроєкт, запропонований фракцією "Слуга народу" передбачає обов'язкове оформлення контрактів з мобільним оператором, щоб захистити свої рахунки від шахрайських дій. Крім того, це не дозволить шахраям вкрасти даний номер і не дасть їм зробити афери.

Крім того, Федієнко пояснив, що бояться прив'язувати свої номери не варто, до того ж людина, яка це зробить не потрапить в поле зору спецслужб.

Також Федієнко повідомив, що даний документ на сьогодні проходить етап соціального дослідження, щоб визначити те, наскільки критично на нього реагуватиме населення.

Нещодавно розповідав Новинар про зростання цін на сало.

Також повідомляв Новинар, що в Україні зростуть ціни на популярні харчові продукти.

Ще писав Новинар, що Нафтогаз знижує ціни на блакитне паливо, що потрібно зробити, щоб отримати знижку.