Фахівці розповіли, що до кінця листопада буде з доларом

Вартість американської валюти в Україні до кінця листопада може, як зрости до 26,8 гривень, так і знизиться до 26,3 гривень. Відзначається, що цього разу прогнози аналітиків розійшлися, оскільки підстави, як для девальвації, так і для ревальвації створює критична ситуація на енергетичному ринку, зниження інтересу до українських цінних паперів і посилення карантину, розповідає інформаційний портал "Обозреватель".

Отже, є безліч причин, які й можуть вплинути на вартість американської валюти. Головними з них є такі:

  • В окремих районах Донецької та Луганської області загроза військової ескалації.
  • Опустилася вартість ВВП-варантів України до 97,49% номінальної вартості.
  • Іноземці за тиждень скоротили свої портфелі в ОВДП до 94,73 мільярдів гривень.
  • Енергокриза.
  • На валютний ринок для покупки долара не виходять іноземці.
  • Через сформовану епідеміологічну ситуацію посилення карантину.

На валютному ринку існує 3 сценарії розвитку ситуації.

Перший сценарій, це коли Долар може подешевшати. Дотримується такої думки аналітик Андрій Гойлов. Він припускає, що американська валюта ослабне щодо гривні до рівня 26,35. А що стосується єдиної європейської валюти, то вона, судячи з усього, девальвується до позначки 29,90.

Другий сценарій, це коли Долар може подорожчати. Андрій Шевчишин, який є керівником відділу аналітики Forex Club, припускає, що вартість долара хоч і незначно, але збільшиться. На його думку, під дією негативних факторів найближчим часом гривня може послабити позиції до позначки 26,6 гривень за долар. Крім того, на ситуацію негативно впливає й енергетична криза.

Популярні статті зараз

По 10 тис.доларів кожному? Що таке економічний паспорт і хто його отримає

+14 та сніг з дощами. В Україні очікується хвиля потепління

Скошений рот та на ногах ледь тримається. Фото Алли Пугачової з Крістіною Орбакайте спантеличило шанувальників, «кривенька стала»

Ледь «піпку» прикрила. Холостячка Злата Огневич у пінній ванні показала всі гладенькі місця, «Златуся, не балуйся»

Все новости

А ось найбільш негативний прогноз для гривні озвучив Вадим Іосуб, який є старшим аналітиком "Альпарі". Він вважає, що в найближчий тиждень буде зростання долара до гривні. Торгуватися американська валюта на міжбанку буде близько 26,8 гривень через тиждень. У банках же готівковий долар торгуватися буде по 26,7, 26,9 гривень за долар.

Третій сценарій, це коли курс валют буде стабільним. Так от, на думку аналітика Сергія Родлера, ситуація на ринку валют буде стабільною найближчим часом. Він вважає, що сприяє зміцненню погіршення епідеміологічної ситуації в Європі, оскільки там знову почали замислюватися про введення чергових обмежень. А це може по-любому негативно відіб'ється на відновленні економіки.

Що стосується українського валютного ринку, то там поки ще зберігається тенденція до дефіциту гривні, а це служить підмогою для курсу. Крім того, спостерігається в останні дні маніпуляція, яка пов'язана з бажанням продати за розігрітим курсом валютну виручку. А щоб хоч якось нормалізувати ситуацію, НБУ навіть доводилося продавати долари.

Відзначається, що незважаючи на коливання курсу американської валюти в листопаді, на валютному ринку ситуація до кінця осені все ж залишатися буде стабільною. Тобто, розраховувати на різке падіння або зростання долара не варто.

Нещодавно розповідав Новинар про зростання цін на сало.

Також повідомляв Новинар, що в Україні зростуть ціни на популярні харчові продукти.

Ще писав Новинар, що Нафтогаз знижує ціни на блакитне паливо, що потрібно зробити, щоб отримати знижку.