За порушення правил дорожнього руху та вчинення ДТП з летальним результатом винуватцям світить покарання до 15 років позбавлення волі

Як стало відомо, що до Верховної Ради України було внесено відразу три законопроєкти, які передбачають серйозні посилення кримінальної відповідальності за скоєння ДТП. Мова в першу чергу йде про ті дорожньо-транспортні пригоди, які спричинили загибель людей, йдеться на офіційному сайті Парламенту.

Отже, законопроєктом за №6240, "про внесення змін до статей 286 і 286-1 Кримінального кодексу України Про посилення відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили загибель людей", який був внесений позафракційним депутатом Юлією Світличною, передбачається наступне:

  • Винуватець дорожньо-транспортної пригоди з важкими травмами або ж смертельним результатом буде покараний від 5 до 8 років позбавлення волі, замість від 3 до 5 років в'язниці, як це зараз. Так само його позбавлять на термін від 3 до 5 років прав на керування всіма транспортними засобами. На сьогодні ж позбавляють лише до 3 років.
  • Коли було скоєно дорожньо-транспортну пригоду, в якій загинуло кілька людей, то винуватця цієї ДТП покарають вже на термін від 8 до 12 років позбавлення волі, замість від 5 до 10, як це на сьогодні. Крім того, його довічно позбавлять прав на керування транспортним засобом.
  • Пропонується подібне покарання і за ДТП вчинене в нетверезому стані або ж під дією наркотичних речовин, в результаті якого загинули люди. Крім того, якщо загиблих в ДТП було кілька, то винуватцю дорожньо-транспортної пригоди світить термін від 12 до 15 років позбавлення волі, замість діючих на сьогодні від 7 до 12 років.

Більш м'яке покарання для порушників правил дорожнього руху передбачає альтернативний законопроєкт від фракції "Слуга народу" під № 6240-1:

  • За скоєння ДТП з тяжкими наслідками або ж летальним результатом, передбачається покарання у вигляді позбавлення волі винуватця ДТП строком від 7 до 12 років, а також при цьому його позбавлять прав на керування транспортним засобом строком від 5 до 7 років.

Третім законопроєктом за № 6240-2 передбачається за вчинення дорожньо-транспортної пригоди, яка призвела до тяжких тілесних ушкоджень або ж до летального результату, позбавляти винуватця ДТП волі на строк від 5 до 8 років. При цьому йому заборонено керувати транспортним засобом на термін до 5 років.

Популярні статті зараз

Нижче 30 грн за долар: співзасновник Monobank написав несподіване звернення

Доведеться платити, навіть коли не користувалися: українцям назвали тарифи на газ від яких не можна відмовитися

Перерахунок пенсій "заднім" числом: названо категорії кого торкнеться

Надбавка на дітей пенсіонерам: кому можуть нарахувати додатковий стаж

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що українцям радять реєструвати свої мобільні номери з метою безпеки.

Також повідомляв Новинар, що експерти дали прогноз щодо американської валюти до кінця поточного місяця.

Ще писав Новинар, що компанія "НОВА ПОШТА" блокує рахунки клієнтів, в чому причина.