Коли у 2022 році православні та католики відзначатимуть Великдень

Православні відзначатимуть Великдень у 2022 році у квітні 24 числа. А ось що стосується католиків, то вони у 2022 році святкуватимуть Світле Христове Воскресіння трохи раніше, а точніше 17 квітня, розповідає інформаційний портал "Обзреватель".

Отже, згідно з 73 статтею "Кодексу законів про працю України", то день, коли святкують Великдень, є державним вихідним. А оскільки припадає традиційно свято на неділю, то 25 квітня, тобто понеділок, теж буде вихідним днем.

Великдень є найдавнішим і одним з найголовніших свят християн, оскільки всі віряни святкують в цей день Воскресіння Христове. Символізує він перехід від смерті до життя, а також звільнення від рабства гріха і перехід до свободи, добра і любові.

Як вже всі знають, що Великдень є перехідним святом, оскільки визначається за місячно-сонячним календарем. Припадає це свято завжди на неділю. Тому щоб визначити дату Свята, Православна Церква використовує спеціальні таблиці, що називаються олександрійськими пасхаліями. Однак православне  свято, згідно з хронологією біблійних подій, не може збігатися з Європейським Песахом. А коли все ж так виходить, то Світле Христове Воскресіння переносять на тиждень вперед.

Популярні статті зараз

В Україні хочуть заборонити наймати на роботу ФОПів: податкова назвала причину

Засмагати можна буде з червня: синоптики прогнозують фантастичне літо 2022

5 причин, коли можна переводити понад 5000 грн: в яких випадках точно вашу карту не блокуватимуть

Перерахунок пенсій "заднім" числом: названо категорії кого торкнеться

Все новости

Що стосується католицької церкви, то там дату свята обчислюють за григоріанськими пасхаліями, в основу яких і покладено Григоріанський календар. Саме тому досить-таки часто католики відзначають Великдень раніше Песаха, ну або ж в один день з ним. Також у католиків Великдень може навіть святкуватися більш ніж на місяць раніше, ніж у православних.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що фінансова установа "ПриватБанк" безпідставно блокує рахунки своїх клієнтів.

Також повідомляв Новинар, що українцям розповіли за що їм доведеться платити величезні суми штрафів.

Ще писав Новинар, що компанія "НОВА ПОШТА" почала блокувати рахунки своїх клієнтів, як і банки, названа причина.