Чому прогнози погоди не завжди правдиві

Так вже виходить, що прогнози синоптиків не завжди відповідають правді, особливо якщо мова йде про прогнози погоди на місяць або сезон. Відзначається, що навіть на найближчу добу погода вносить свої корективи, які виходять за рамки прогнозу і ми завжди намагаємося звинуватити в цьому синоптиків. Але от не завжди у всьому винні вони. Інформацією ділиться Meteoprog.ua.

Станом на поточний рік середня точність прогнозів погоди на найближчу добу становить 98-99%, а якщо синоптики дають прогноз на найближчі 5-7 днів, то точність становить 95-97% і ця статистика стосується не тільки нашої країни, але і більш розвинених країн світу.

Тож не дивно, що в наш час, завдяки прогресу у сфері прогнозування можна дати більш точний прогноз, проте 100% точності досягти не вдасться у зв'язку з деякими причинами. Перша з них - це хаотичний або ж випадковий характер руху в атмосфері. Він полягає в тому, що малий вплив на початковий стан атмосфери може викликати важко прогнозовані наслідки в майбутньому. Також це має назву»ефект метелика".

Друга причина-неповнота і неточність даних про поточний стан атмосфери. Для прогнозу погоди необхідно знати, що відбувається в атмосфері. Щоб скласти прогноз на пару днів, потрібно мати дані про фактичну погоду на території близько декількох тисяч кілометрів, а якщо складати прогноз погоди на тиждень, вже необхідно мати інформацію про погоду на всій земній кулі.

Третя причина полягає в недосконалості чисельних моделей і методів прогнозування. Синоптики, для складання прогнозів погоди використовують результати модельних розрахунків.

Популярні статті зараз

Штраф 340 грн тільки початок: українцям готують нове покарання, за що доведеться платити

Кому 23 000, а кому всього 406 грн: в Україні підняв пенсії, кому пощастило на кругленькі суми

Навіть одягнутися забула: Настя Каменських показала наскільки її замучив Потап

Разом відсвяткували 2022 рік? У мережі з'явилися ніжні ролики Тіни Кароль і Дан Балана

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар ділився актуальним прогнозом погоди на 30 листопада поточного року.

Також повідомляв Новинар, що синоптики розповіли яким буде перший місяць зими, до чого готуватися.

Ще Новинар писав про свята, прикмети, заборони та іменини 30 листопада поточного року.