Українцям розповіли коли та на скільки підвищать пенсійні виплати

Українським пенсіонерам перерахують виплати ще кілька разів. Крім того, пенсійні виплати, при цьому, для всіх будуть різними, та й рости не кожен раз. Наприклад, навіть після підвищення виплат 65-річним пенсіонерам, їх мінімальні пенсії так і не почнуть покривати навіть базові потреби, пише "Обозреватель".

Отже, в найближчому році українців чекає 6 підвищень пенсій, перші в новому році надбавки пенсіонери отримають вже в січні. Торкнуться вони таких двох категорій громадян:

  • Серед них "чорнобильці".
  • А ще жінки, що народилися в 1962 році.

Що стосується "чорнобильців", то цієї категорії громадян підвищення виплат передбачено законом за №1584-9. Тобто, це ті українці, які є учасниками ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС, і які мають інвалідність. Їх виплати складатимуть:

  • Для тих, у кого перша група інвалідності, то 6 000 гривень.
  • Українці з другою групою інвалідності отримають 4 800 гривень.
  • Громадяни, які мають третю групу інвалідності, отримають 3 700 гривень.

Крім того, ще з січня планується і зростання пенсійних виплат за віком для жінок, що народилися в 1962 році. Для них підвищення становитиме 9%.

Щодо щорічної індексації пенсій, то пройде вона в березні, з 1 числа. Відзначається, що перерахунок буде індивідуальним, ну а сума підвищення прив'язана буде до зростання та інфляції середньої заробітної плати в Україні.

Популярні статті зараз

В Україні хочуть заборонити наймати на роботу ФОПів: податкова назвала причину

Не просто позбавлять пенсії: стало відомо в яких випадках державі доведеться повернути виплати

Доведеться платити, навіть коли не користувалися: українцям назвали тарифи на газ від яких не можна відмовитися

"Настя, закінчуй": дружину Потапа Каменських розкритикували за занадто відвертий купальник, "Навіщо ти труси одягаєш, незрозуміло"

Все новости

Під індексацію наступного року потраплять деякі категорії українських пенсіонерів, які були виключені з даної програми підвищення ще у 2017 році. А саме, мова зараз йде про військових і чиновників.

Крім того, ще пройде й індексація надбавок, що виплачуються українцям за вік. А саме, громадяни, які старші 80 років, отримуватимуть по 500 гривень надбавок щомісяця. А от українці віком від 75-80 років отримають щомісячні надбавки у розмірі 400 гривень.

У квітні, з 1 числа перераховані будуть виплати вже працюючим пенсіонерам. Крім того, це також буде індивідуально для кожного. А ось щодо того, що буде враховуватися, так це поточна заробітна плата працюючого пенсіонера та отриманий страховий стаж.

У липні підвищать через зростання прожиткового мінімуму, як максимальні, так і мінімальні пенсійні виплати. Так от, що стосується мінімальної, то її розмір зросте до 2 027 гривень, замість нинішніх 1 934 гривень. А ось максимальні піднімуть до 20 270 гривень з 19 340 гривень. Ще зростуть і ті пенсійні надбавки, які прив'язані до показника прожиткового мінімуму.

У жовтні введуть нові доплати до пенсійних виплат для людей у віці. Стосується це тих українців, яким від 70 до 75 років. Такі категорії громадян почнуть отримувати щомісяця по 300 гривень надбавки. А ось при наявності для жінок 30 років страхового стажу, а для чоловіків 35 років, мінімальні пенсійні виплати зростуть до 3 000 гривень, але не менше.

Заплановано ще одне підвищення максимальних і мінімальних пенсійних виплат на грудень 2022 року. Так от, що стосується мінімальної пенсії, то її розмір збільшитися до 2 093 гривень з нинішніх 2 027 гривень. Максимальні ж виплати збільшаться до 20 930 гривень замість нинішніх 20 270.

Також, ще важливо підкреслити, що для непрацюючих українців у віці від 60 до 70 років, коли в них є достатня кількість страхового стажу, а точніше – це 30 років для жінок і 35 для чоловіків, встановлена буде мінімальна пенсія, розмір якої складе 2 500 гривень. У разі, коли у жінок страхового стажу від 20 до 30 років, а у чоловіків від 25 до 25, то таким категоріям осіб виплати складатимуть від 2 093 гривень і до 2 500 гривень.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав про свята, прикмети, заборони та іменини 29 листопада, що категорично заборонено робити в цей день.

Також повідомляв Новинар, що після новорічних свят українцям доведеться купувати хліб майже за 40 гривень і більше, стала відома причина.

Ще писав Новинар, що православним і католикам розповіли коли наступного року вони відзначатимуть Великдень.