Українців повідомили, які зміни чекають їх у грудні

Як стало відомо, що з 1 грудня для українців приготували цілий ряд нововведень, серед яких є і підвищення виплат для деяких категорій громадян. Про дані зміни відомо стало з матеріалу, опублікованого на інформаційному порталі "Сегодня".

Отже, оскільки вже з 1 грудня мінімальна заробітна плата зросте до 6,5 тисяч гривень з 6 тисяч, то у зв'язку з цим українців чекає кілька підвищень пенсійних виплат. Крім того, піднімуть мінімальні виплати й для українських пенсіонерів у віці від 65 років і старше, у яких є не менше 30 років страхового стажу для жінок і 35 – для чоловіків. Так от, дана категорія громадян отримуватиме відтепер виплати в розмірі до 2 600 гривень.

Також підвищать на 4,4% розмір мінімальних виплат тим українцям, які отримували по 1 854 гривні, тому відтепер такі українці отримуватимуть вже 1 934 гривні. Ще збільшиться і надбавка за кожен рік сажа понад норму, тому дана категорія громадян буде отримувати не по 18,54 тисячі гривень, а вже по 19,34 тисячі гривень. Щодо перерахунку пенсійних виплат, то проведений він буде автоматично.

Ще з 1 грудня збільшать і прожитковий мінімум з 2 294 до 2 393 гривень. Зазначається, що прожитковий мінімум, у зв'язку з цим, зміниться для різних демографічних і соціальних груп населення, а саме:

  • Зросте до 2 100 гривень для дітей до 6-річного віку.
  • До 2 618 виросте для дітей від 6 і до 18-річного віку.
  • До 2 481 зросте для осіб працездатних.
  • Зросте до 1 934 для тих осіб, які втратили працездатність.

Ще підвищать розмір мінімальної декретної допомоги до 2 749 гривень безробітним українцям.

Популярні статті зараз

Доведеться платити, навіть коли не користувалися: українцям назвали тарифи на газ від яких не можна відмовитися

"Боже, яка левиця": Леся Нікітюк в ліжку показала колготи за ціною турпутівки, "як порвуться не викидай - цибулю складеш"

Перерахунок пенсій "заднім" числом: названо категорії кого торкнеться

Подвійний стаж до пенсії: названі щасливчики, яким стаж збільшать у два рази

Все новости

Крім того, очікується і збільшення розміру аліментів з 1 грудня. Тобто, прожитковий мінімум для дітей до 6-річного віку зріс і становитиме вже 2 100 гривень, а от для дітей старших 6 років, але яким ще немає 18 - ти - прожитковий мінімум збільшиться до 2 618 гривень.

Тому, мінімальний 50% гарантований розмір аліментів, дітям віком до 6 років становить 1 050 гривень, а для старших 6, але не досягли ще 18 років, він становитиме 1 309 гривень.

Однак, якщо платник аліментів заробляє достатньо, то суд може встановити йому рекомендований розмір таких виплат вже в 100% розмірі прожиткового мінімуму на дитину. Тобто, у віці до 6 років – це складе 1 921 гривню, а від 6 і до 18 років – 2 395 гривень.

Також з 1 числа збільшиться і розмір виплат по безробіттю, проте тільки максимальний, а мінімальний залишиться без змін. Тобто, максимальний розмір допомоги по безробіттю зросте вже до 9 924 гривень, замість 9 516 гривень.

Що стосується виплат по безробіттю, то залежать вони від кількості страхового стажу, а саме:

  • Якщо до 2 років, то це 50%.
  • 55% від 2 і до 6 років.
  • 60% вже від 6 і до 10 років.
  • 70% коли більше 10 років.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав про свята, прикмети, заборони та іменини 29 листопада, що категорично заборонено робити в цей день.

Також повідомляв Новинар, що після новорічних свят українцям доведеться купувати хліб майже за 40 гривень і більше, стала відома причина.

Ще писав Новинар, що православним і католикам розповіли коли наступного року вони відзначатимуть Великдень.