В Україні мають намір призначати ліки за новими правилами, за протоколом

В нашій країні планують запровадити масове фармацевтичне страхування, згідно з яким ліки призначатимуть лише за протоколом лікування з використанням електронного рецепту. Це допоможе громадянам не купувати ліки з сумнівною дією. Інформацією ділиться UBR.

В Україні мають намір розробити механізм фармацевтичної страховки, яка полягатиме в тому, що призначати будуть лише ті лікарські препарати, які записані в протоколі лікування. Відзначається, що на препарати з недоведеною ефективністю громадяни витрачають близько 35 мільярдів гривень щорічно і це майже половина загальних витрат на аптеки.

Михайло Радуцький зазначає, що з наступного року Міністерство охорони здоров'я почне реалізувати стратегію на зниження витрат українців на сумнівні препарати. Уряд навмисно поступово запускати в систему е-рецепт для більш широкого переліку лікарських препаратів, впровадження електронних протоколів лікування та електронного реєстру лікарських засобів.

Завдяки цьому лікар не зможе призначити медичний препарат, які не вказано в протоколі лікування.

Під час засідання комітету, що відбувся 29 листопада та проводився між Міністерством охорони здоров'я, Національною асоціацією страховиків та Лігою страхових організацій та Асоціацією «Страховий бізнес» та ПриватБанком було підписано угоду про розробку механізму фармацевтичної страховки.

Популярні статті зараз

В Україні хочуть заборонити наймати на роботу ФОПів: податкова назвала причину

5 причин, коли можна переводити понад 5000 грн: в яких випадках точно вашу карту не блокуватимуть

Подвійний стаж до пенсії: названі щасливчики, яким стаж збільшать у два рази

Разом відсвяткували 2022 рік? У мережі з'явилися ніжні ролики Тіни Кароль і Дан Балана

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що українцям повідомили хто і за що змушений буде платити величезні суми штрафів.

Також повідомляв Новинар, що наша країна заради допомоги від МВФ погодилася обмежити підвищення заробітних плат і підняти тарифи на житлово-комунальні послуги.

Ще писав Новинар, що компанія "НОВА ПОШТА" почала блокувати рахунки своїх клієнтів, названа причина.