Податковий спецназ перевірятиме дорогі покупки українців, до кого буде особливий інтерес

З приходом зими до майна деякої категорії українців особливий інтерес буде відчувати Державна податкова служба. В міністерстві фінансів стверджують, то до першого грудня поточного року буде створено спеціальний підрозділ, який займатиметься перевірками платників податків, які мають високий рівень статків. Інформацією ділиться UBR.

Поки не відомо, чи вкластися в термін Державна податкова служба створити "податковий спецназ", хто туди увійде і як буде оплачувати їх працю, але можна з упевненістю сказати, що за тіньовий бізнес нарешті візьмуться з новими силами.

Податковий консультант зазначає, що поки немає критеріїв, хто потрапляє в список «індивідуальних платників податків з високим рівнем стану», але вже з лютого повинен з'явиться закон або набуде чинності норма про непрямі методи контролю за оподаткуванням.

Таким чином в обов'язки ДПС входить Шукати «приховане майно» через непрямі методи, тобто працюючи з податковою інформацією, адже завдяки наявності дорогих автомобілів і квартир легко визначити різницю між доходами та витратами. Основна суть полягає в тому, щоб оподатковувати різницю прихованого доходу, причому – дорого, щоб не було бажання його приховувати в майбутньому.

Експерт запевняє, що в нашій країні майже кожен другий приховує доходи від оподаткування, при цьому в уряді не заявляють про мету розкриття всіх доходів і кожен сподівається, що розмови не про них.

Популярні статті зараз

В Україні хочуть заборонити наймати на роботу ФОПів: податкова назвала причину

$1500 за монету: у мережі показали рідкісну копійку, яку знайшли на горищі. Фото

Подвійний стаж до пенсії: названі щасливчики, яким стаж збільшать у два рази

Разом відсвяткували 2022 рік? У мережі з'явилися ніжні ролики Тіни Кароль і Дан Балана

Все новости

Виходячи зі слів фахівця, найпростіше "пробити" співвідношення доходів і майна за реєстрами. Якщо записати майно на кума або свата, то тоді проблеми отримають вони – якщо у них немає високої зарплати. Тому якщо хтось погодився бути підставним одержувачем майна, то він постраждає.

Ново створений підрозділ працюватиме за принципом та аналогією з відділом великих платників податків. І в першу чергу вони візьмуться за індивідуальних платників, фінансовий стан яких перевищує 50 мільйонів євро.

Даний підхід буде застосовуватися не тільки до дорогих квартир, адже капітал може бути у володінні землею, в депозитах або в частках підприємств.

Зазначається, що до списку «підозрюваних» не потраплять фізичні особи-підприємці. До "ФОПів" питань не виникатиме в тому випадку, коли вони витрачають майже стільки ж, скільки та отримують.

Нещодавно розповідав Новинар, що деяким українцям доведеться заплатити чималий штраф, стало відомо за що.

Також писав Новинар, що нова пошта блокує рахунки українців.

Ще Новинар повідомляв, що буде з курсом долара після допомоги від МВФ.