Свята, прикмети, заборони та іменини 6 січня 2022 року

У день 6 січня віруючі відзначають Святвечір - один з найбільш значущих християнських свят. Крім того, це останній день Різдвяного посту. Інформацією ділиться Новинар.

Згідно з обрядами та традиціям в останній день посту було дозволено їсти не тільки кутю, тому Святий Вечір напередодні Різдва називали ще й Багатою Кутею. У цей день було заборонено їсти до першої зірки.

Коли на небі з'являлася перша зірка, вся сім'я збиралася за святковим столом, на якому, згідно з традицією, стояло 12 страв, які повинні бути обов'язково пісними.

Багато хто вірить, що в ніч перед Різдвом обов'язково потрібно вбратися в новий наряд або ж у щось біле. На столі повинно стояти 12 страв, згідно з кількістю апостолів, але кутя була найголовнішою стравою.

Дівчата в цю ніч ворожили на суджених. Вони відправлялися до ополонки, роздягалися та окропившись водою нашіптували слова. Потім будинки розплітали коси, брали в руки хліб, обходили три рази навколо будинку дивилися у вікно, де повинні були побачити свою долю.

Популярні статті зараз

Готуйтесь до заторів на дорогах: Україну весь день буде засипати снігом

Тримайте голову в теплі: велике свято 17 січня, народні прикмети

Перерахунок пенсій "заднім" числом: названо категорії кого торкнеться

Подвійний стаж до пенсії: названі щасливчики, яким стаж збільшать у два рази

Все новости

Якщо дівчина хотіла одружитися з хлопцем, то підходила до хліва і слухала, як поводяться свині: тихо сплять – в сім'ї буде лад, а коли кричать – в сім'ї будуть часті сварки.

У Святвечір було категорично заборонено під час вечері розмовляти, виходити з-за столу. Також хлопцеві або дівчині не можна було сідати за кут столу, до кінця вечері не варто виходити з-за столу. Було категорично заборонено працювати, а перед святом краще зайнятися прибиранням.

Народні прикмети 6 січня

  • небо всипане зірками - буде багатий урожай;

  • якщо падає зірка, потрібно загадати бажання, тоді воно обов'язково збудеться;

  • якщо сніг падає рясно, то влітку буде відмінний урожай яблук.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав про свята, прикмети, заборони та іменини 4 січня 2022 року, що заборонено робити.

Також повідомляв Новинар, що синоптики поділилися прогнозом погоди до кінця поточного тижня.

Ще писав Новинар, що названі найдієвіші способи боротьби з похміллям.