Кабмін підтримав постанову про вихід України з угоди про співробітництво прикордонних військ держав - учасниць СНД з питань науково-дослідної діяльності. Відповідне рішення ухвалено на засіданні 5 серпня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У пояснювальній записці до документа зазначається, що цю угоду було укладено з метою співробітництва прикордонних військ у науково-дослідній діяльності на принципах рівності, прямих зв’язків і взаємної вигоди. Ця мета не була досягнута, оскільки Україна не приєдналася до ряду установчих документів у сфері прикордонної співпраці у СНД та брала участь у роботі Ради командувачів прикордонними військами виключно як спостерігач і не мала відношення до питань розробки, прийняття та реалізації рішень, які ухвалювалися цією Радою.

Зокрема, у документі наголошується, що "Ураховуючи збройну агресію Російської Федерації, яка є стороною угоди, Україні доцільно вийти з угоди". Уточнюється, що вихід Української держави із цієї угоди має відбуватися у формі постанови Кабміну.

Постановою передбачено надання доручення МЗС щодо інформування Виконавчого комітету СНД, як депозитарія цієї угоди, про вихід України з угоди про співробітництво прикордонних військ у науково-дослідній діяльності.

Реалізація цього документа, згідно з пояснювальною запискою, повинна мати позитивний вплив на інтереси держави, оскільки припинить зобов’язання України щодо можливості співпраці в галузі наукових досліджень та впровадження технічних засобів охорони кордонів з РФ, яка є стороною угоди, та дозволить розвивати можливості співпраці в цій галузі в межах двосторонніх угод з іншими державами, що надалі сприятиме забезпеченню ключових інтересів нашої країни у сфері нацбезпеки України.

Популярні статті зараз

Гола Тіна Кароль підібгала ноги і прикрила свій "вареник": "Як богомол або бабка"

Гола Оля Полякова в одному халаті зробила собі пересадку волосся

Голий Потап заліз у воду і показав те, що бачить тільки Настя Каменських

У Чорнобилі помітили стадо здичавілих тварин: висотою в людський зріст

Все новости