Київський апеляційний суд скасував арешт 42 картин і однієї літографії, які належать до колекції п'ятого президента Петра Порошенка. Вони фігурували у справі про незаконне переміщення через український кордон картин всесвітньо відомих художників. 

Арешт знято 27 липня, вказано в ухвалі суду. За рішенням суду, у ДБР не було дозволу на проведення обшуку у музеї Гончара. Суд задовольнив апеляційну скаргу адвоката Порошенка Ігоря Голованя. 

"Дії органу досудового розслідування, суперечать принципам правової визначеності, є неприпустимими та не можуть бути підставою для арешту майна", йдеться в ухвалі. У суді також визнали, що докази прокурора, додані до клопотання, "є недопустимими, відповідно до наведених вимог Закону".

Крім того, суд заявив про відсутність дозволу на проведення обшуку ДБР 26 травня, коли Порошенко відкрив виставку і помістив картини за ґрати. Як зазначив адвокат Порошенка Головань, п'ятий президент не планує продавати чи дарувати арештовані картини.

Презентувати виставку Петро Порошенко намагався ще 26 травня. Саме тоді його викликали на допит як свідка в цій справі. Але замість візиту до правоохоронців, Порошенко вийшов у прямий ефір із музею.
Своєю чергою, слідчі ДБР, дізнавшись про це, самі приїхали за ним і взяли музей штурмом.

Популярні статті зараз

Напівгола Оля Цибульська в короткому топіку "пірнула" в ліжко: "Як на першому побаченні"

Гола Тіна Кароль підібгала ноги і прикрила свій "вареник": "Як богомол або бабка"

Гола Оля Полякова в одному халаті зробила собі пересадку волосся

Лукашенко знову звинуватив Захід і Україну в “розпалюванні заворушень”

Все новости

В результат було вилучено митні декларації на картини та заарештовано їх. Колекцію Порошенка оцінюють у чотири мільйони фунтів стерлінгів. 26 червня Порошенко знову вирішив відкрити виставку картин в музеї Гончара. Цього разу він розмістив їх за тюремними ґратами.