Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади проголосував за ініціювання постанови про звернення парламенту до президента з вимогою звільнити Вітольда Фокіна з посади першого заступника голови делегації в Тристоронній контактній групі.

Як передає Новинар, про це повідомив народний депутат від "Слуги народу" Дмитро Гурін на своїй сторінці у Facebook.

Як зазначив депутат, на засіданні він поставив Фокіну два простих питання: "Чи йде війна з Росією?" і "Чи підтримуєте ви внесення особливого статусу Донбасу в Конституцію?"

Популярні статті зараз

Гаряча Даша Астаф'єва позбулася ліфчика, виваливши "кокоси": "Дозріла, викликайте пожежників"

Українців з 1 січня чекає нова система сплати податків: що зміниться

Зеленський підписав домовленостей з ЄС на 390 млн євро: Шмигаль розповів деталі

Фесенко назвав Пальчевського головним опонентом Кличка у другому турі

Все новости

Фокін відповів на запитання так: "Я не політик, і зробити визначення я не можу. Жодного підтвердження, що там іде війна між Росією і Україною я не бачу".

Ще Фокін сказав, що депутати "не розуміють різниці між особливим статусом і вільною економічною зоною". Коментувати своє ставлення до особливого статусу для Донбасу в Конституції Фокін відмовився.

Слова Вітольда Фокіна викликали хвилю обурення як серед політиків, так і серед військових і простих українців.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на скандал навколо висловлювань Фокіна. За його словами, в Офісі президента "неприємно вражені" особистими оцінками і коментарями

"Очевидно, що кожен, хто представляє державу, повинен завжди пам'ятати, що не можна плутати офіційне з особистим. Якщо є розбіжності в позиціях, а власне бачення, яким би воно не було, відрізняється від державного, потрібно вибирати державне доти, поки представляєш державу. Не особисте, а саме державне бачення", – йдеться в заяві.

Як заявив Голова Офісу президента Андрій Єрмак, перший заступник глави делегації України в ТКГ Вітольд Фокін має піти з контактної групи.

"У нас триває війна, в якій Росія – сторона конфлікту, а не спостерігач. І саме через це, а також через анексію Криму, Захід застосував проти Росії санкції", – заявив він.

"А ще було б непогано, якби Росія забрала ще й свої дипломатичні пастки, у які потрапили представники України у попередні роки та з якими ми сьогодні змушені розбиратися" , – додав він.

Сьомий рік триває війна на нашій землі. Офіційну позицію України всі добре знають, її визначають Президент і Верховна...

Geplaatst door Андрій Єрмак op Dinsdag 29 september 2020

Також, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відреагував на нові заяви Вітольда Фокіна.

"Фокін, на війні, якої, як ви кажете, немає – загинули тисячі наших солдатів і цивільних. Скажіть це сім’ям загиблих від руських градів під Савур-Могилою та Іловайськом. Мерзотник. Їх там немає – це слова Путіна, а не представника України.

Негайно гнати, як мінімум, знову на пенсію" , – заявив глава МВС.

Фокин, на войне, которой, как вы говорите, нет - погибли тысячи наших Солдат и гражданских. Скажите это семьям погибших...

Geplaatst door Arsen Avakov op Dinsdag 29 september 2020

"Пан Фокін має піти з посади заступника голови ТКГ. Не може представляти українські інтереси людина, яка не бачить жодних підтверджень війни між Росією та Україною на сьомому році війни", – написав Гурін.

Remote file

Нагадаємо, що 29 вересня представник української делегації в ТКГ Вітольд Фокін заявив, що не бачить жодного підтвердження того, що на Донбасі триває війна між Україною та Росією.

Раніше ми повідомляли, що "Голос" написав запит до Зеленського: "Фокін - на вихід".

Також нагадаємо, що Росія блокуватиме роботу ТКГ.