Вітольда Фокіна звільнили від виконання обов’язків першого заступника голови делегації України в Тристоронній контактній групі.

Як передає Новинар, відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський.

"Президент Володимир Зеленський підписав указ щодо питань делегації України для участі в Тристоронній контактній групі. Цим документом Вітольд Фокін виведений зі складу делегації України в ТКГ та увільнений від виконання обов'язків першого заступника глави делегації", – повідомили в Офісі президента.

В ОПУ відзначили, що для президента "принципово, щоб усі, на кого покладено виконання функцій від імені держави, завжди керувалися у своїй діяльності та висловлюваннях національними інтересами України й чинили справедливо".

Популярні статті зараз

Болівійська співачка Michelle Andrade "розтрусила" новорічне олів'є: "Розбійниця"

Тіна Кароль відкинула ліфчик, прикривши голі груди однією рукою: "Настільки відверто"

Гола Тіна Кароль підібгала ноги і прикрила свій "вареник": "Як богомол або бабка"

Гола Оля Полякова в одному халаті зробила собі пересадку волосся

Все новости

Володимир Зеленський зазначив, що Вітольд Фокін відступив передусім від справедливої оцінки тимчасової окупації Росією Криму, міста Севастополя, окремих районів Донецької та Луганської областей нашої держави.

А представляти державу на будь-якому рівні – це не шанс для особистих поглядів та амбіцій, а обов’язок втілювати в життя позицію держави та інтереси українського народу.

В Офісі президента також нагадали, що не можна заплющувати очі на існування окупантів та повну відсутність безпеки на Донбасі.

В ОПУ повідомили, що робота української делегації в Тристоронній контактній групі продовжиться "на основі чіткого розуміння повного контролю Росією тимчасово окупованих територій України".

Головною метою делегації і загалом держави в ОПУ назвали "повернення виключно на українських умовах усіх тимчасово окупованих територій, наших людей, а також встановлення довготривалого миру".

Нагадаємо, що 29 вересня Вітольд Фокін заявив, що не бачить підтвердження війни між Україною та Росією на Донбасі.

Крім того, він уточнив, що на Сході України проти ЗСУ воюють найманці з майже 30 країн, зокрема за підтримки Росії.

Слова Вітольда Фокіна викликали хвилю обурення як серед політиків, так і серед військових і простих українців. Після такої заяви глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Вітольд Фокін має піти з контактної групи. а у Верхоній Раді навіть зареєстрували відповідний проект постанови про звільнення.

Раніше ми повідомляли, що "Голос" написав запит до Зеленського: "Фокін - на вихід".

Також нагадаємо, що Росія блокуватиме роботу ТКГ.