Україна планує приєднатися до санкцій Європейського союзу проти Білорусі.

Як передає Новинар, про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Я хочу подивитися на остаточне юридичне рішення, хто там у цьому списку. Але так, ми налаштовані приєднатися до цих санкцій, бо тут вже йдеться про питання послідовності політики», – заявив Кулеба в інтерв’ю британському громадському мовцеві «ВВС».

«Україна вважає, що в цій ситуації важливо діяти єдиним фронтом. Ми робимо все, що в наших силах, щоб допомагати народові Білорусі в цій складній ситуації», – додав міністр.

Популярні статті зараз

Світлана Лобода з голими грудьми мало не проковтнула цікаве пристосування

Гола Оля Полякова в одному халаті зробила собі пересадку волосся

"Я втратив 10 кілограмів": Олег Винник розповів шокуючі деталі про свій стан

Тіна Кароль перейшла всі межі дозволеного і знялася без одягу: "Це дивляться діти!"

Все новости

Кулеба наголосив, що ціна такої солідарності для України набагато вища, ніж для країн ЄС чи НАТО, бо Україна не перебуває під «парасолькою захисту» цих об’єднань, а розширення впливу Росії в Білорусі загрожує безпеці України.

Зазначимо, що 2 жовтня Європейський союз офіційно запровадив санкції проти сорока чільних представників влади Білорусі, яких визначили як відповідальних за репресії й переслідування мирних учасників протестів, представників опозиції і журналістів, а також за порушення під час виборчого процесу.

Санкції передбачають заборону особам зі списку на в’їзд до країн-членів ЄС чи транзит через них і замороження їхніх можливих активів у цих країнах, а також заборону громадянам і компаніям із ЄС надавати цим особам кошти.

У переліку наразі немає чинного президента Олександра Лукашенка. Але в Євросоюзі раніше наголошували, що даний список не остаточний і може бути розширений, у тому числі й на особу Лукашенка.

Під санкції потрапили наразі чільники Міністерства внутрішніх справ Білорусі, внутрішніх військ і сил спецпризначення міліції, Комітету державної безпеки, а також керівники Центральної виборчої комісії країни.

Нагадаємо, що  Макрон пояснив, чому Євросоюз погодив санкції проти Білорусі, але "забув" про Лукашенка.

Раніше ми повідомляли, що Лукашенка в Україні відтепер називатимуть по-іншому.