Лідери країн Європейського Союзу хочуть почути думку президента України Володимира Зеленського, про те, наскільки ефективна стратегія зі встановлення миру на Донбасі. Оцінку Зеленського подіям на Сході України хочуть почути під час саміту Україна — ЄС.

Таку інформацію оприлюднив "Інтерфакс-Україна", посилаючись на слова високопоставленого чиновника, ім'я якого видання не називає. Саміт відбудеться вже сьогодні, у вівторок, 6 жовтня, в Брюсселі.

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

Представник Євросоюзу заявив, що на саміті учасники хочуть зрозуміти позицію глави держави Україна, а також його оцінку щодо прогресу (або його відсутності) щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Згідно із заявою чиновника ЄС, обмін думками між Україною та країнами Євросоюзу допоможе європейській стороні під час прямого діалогу з президентом РФ Путіним.

Також чиновник зазначив, що Євросоюзу як і раніше підтверджує "непохитну підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України, мирне вирішення конфлікту і виконання Мінських домовленостей". У Євросоюзі на саміті планують акцентувати увагу на відповідальності Москви щодо виконання Мінських домовленостей.

Популярні статті зараз

"Загроза медичної системи": очільник МОЗ назвав нову умову запровадження локдауну в Україні

У світі спалах невідомої хвороби: людей з ніг до голови покрило струпами

Названо найкращий спосіб подолати Covid-19: локдаун не допоможе

Мінсоцполітики масово перевірятиме пенсіонерів: кому готуватися

Все новости

Крім того, на саміті планується обговорення необхідності безперешкодного доступу спостережної місії ОБСЄ на тимчасово непідконтрольні Україні території Донбасу. "І ми повторимо нашу стурбованість присутністю російського військового обладнання та персоналу на непідконтрольних уряду територіях", - додав він.

За даними видання, очікується, що Євросоюз знову засудить незаконну анексію Росією Криму, обговорить процес у форматі нормандської четвірки.

"Для нас важливо, що були зроблені певні кроки, і є реальні результати. Ми також стурбовані гуманітарною ситуацією в непідконтрольних територіях, яка погіршилася через коронавірус", - підкреслив він.

Раніше ми повідомляли, що звільнення Фокіна нічого не дасть, експерт розкрив карти команди Зеленського: "Ці зашкварені особи"

Нагадаємо також, ураганний вітер роздуває пожежі і зриває дахи в одній з областей України: "Горять будинки"