Велика Британія допоможе переоснастити Військово-морські сили України сучасними ракетними катерами, які сумісні зі стандартами НАТО, і будуть здатні закрити потребу в кораблях такого класу в Чорному і Азовському морях, зазначають в Офісі президента України.

Про це повідомляє пресслужба ОП за підсумками офіційного візиту делегації України на чолі з президентом Володимиром Зеленським у Велику Британію.

"Для фінансування цих робіт уряд Великої Британії надасть позику на 10 років на суму до 1,25 млрд британських фунтів. Україна зможе спостерігати і вчитися при будівництві перших кораблів в Британії паралельно з модернізацією власного суднобудування, яке забезпечить будівництво наступних кораблів вже в Україні. Кошти підуть також на будівництво портової інфраструктури для базування кораблів в Очакові. Ця домовленість допоможе зміцнити обороноздатність України на морі і підвищить безпеку на півдні України", - йдеться у повідомленні.

Володимир Зеленський у Лондоні, фото: president.gov.ua
Володимир Зеленський у Лондоні, фото: president.gov.ua

Українська делегація також домовилася про кредитні гарантії розміром до 2,5 млрд фунтів стерлінгів для британсько-українських торговельних контрактів. Відповідний меморандум був підписаний в четвер увечері в присутності президента.

Популярні статті зараз

На Україну йдуть жорсткі морози: синоптик дав новий прогноз погоди

Вибори у США: Байден збільшив відрив від Трампа

Лікар відкрив правду про коронавірус: "Мене завтра або застрелять, або звільнять"

Пам'ятник загиблій Марині Поплавській розсварив "Дизель шоу" і родичів акторки: "Наруга і посміховисько"

Все новости

"Як зазначив Володимир Зеленський, ці кошти можуть бути використані для реалізації інвестиційних проектів у таких пріоритетних галузях, як безпека і оборона, сільське господарство, інфраструктура, енергетика та охорона здоров'я. Умови надання коштів дуже комфортні для України", - зазначили в ОП.

Під час візиту вперше глава Української держави був прийнятий членами британської королівської сім'ї. Було підписано історичну угоду про політичну співпрацю, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною і Великою Британією.

"Дана Угода після Brexit гарантує нашим громадянам і бізнесу стабільність у співпраці і відкриває новий потенціал, включно з такими сферами, як торгівля, промислова політика, енергетика, сільське господарство, інформаційне суспільство, довкілля, глобальні завдання з боротьби зі змінами клімату тощо", - зазначили в ОП.

Крім того, досягнуто домовленостей, які передбачають лібералізацію умов торгівлі товарами і послугами на рівні не нижче, ніж передбачено в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, наголосили в Офісі президента.

"Велика Британія і Україна підтвердили свої зобов'язання відстоювати демократичні принципи, права людини і основні свободи, а також міжнародний правопорядок, який зберігає мир. Ми отримали повну підтримку євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень України. Велика Британія засудила агресію Росії проти України і підтримала необхідність безумовного відновлення територіальної цілісності нашої держави в межах міжнародно-визнаних кордонів", - йдеться в повідомленні.

Володимир та Олена Зеленські у Букінгемському палаці, фото: president.gov.ua
Володимир та Олена Зеленські у Букінгемському палаці, фото: president.gov.ua

Раніше ми повідомляли, що звільнення Фокіна нічого не дасть, експерт розкрив карти команди Зеленського: "Ці зашкварені особи"

Нагадаємо також, ураганний вітер роздуває пожежі і зриває дахи в одній з областей України: "Горять будинки"