Україна планує побудувати дві нові військомо-морські бази із залученням фахівців з Великої Британії. 7 жовтня під час візиту до Лондона міністр оборони України Андрій Таран та державний секретар з питань оборони Великої Британії та Північної Ірландії Бен Уоллес підписали Меморандум про посилення співпраці у військовій і військово-технічній сферах.

Таку заяву зробив в інтерв’ю виданню "Інтерфакс-Україна" заступник голови Офісу президента Ігор Жовква.

За словами Жовкви, цей документ не зобов’язує сторони до будь-чого, але підтверджує готовність до діалогу. Одна з тем переговорів — будівництво в Україні нових військово-морських баз: на Азовському та на Чорному морі. Такі бази можуть бути побудовані з залученням фахівців з Великої Британії.

Володимир та Олена Зеленські у Букінгемському палаці, фото: president.gov.ua
Володимир та Олена Зеленські у Букінгемському палаці, фото: president.gov.ua

"Україна потребує створення фактично з нуля військово-морських баз. І наголошу, що не британська військово-морська база буде розміщена в Україні, а українська база буде побудована із залученням британських фахівців. Ми говоримо про те, що нам потрібні декілька сучасних військово-морських баз. Маємо опрацювати британський досвід, не повторювати їхні помилки. У нас інша ситуація, не такі військово-морські спроможності як у Великої Британії, але у нас два моря, які треба захищати. Нам потрібна одна база на Чорному морі і одна – на Азовському", — пояснив Жовква. Ігор Жовква

Популярні статті зараз

"Загроза медичної системи": очільник МОЗ назвав нову умову запровадження локдауну в Україні

Названо найкращий спосіб подолати Covid-19: локдаун не допоможе

Де найлегше підхопити Covid-19: названо найбільші вогнища коронавірусу

Зарплата Степанова за жовтень: скільки заробив глава МОЗ

Все новости

Заступник голови Офісу президента також додав, що під час зустрічі у Лондоні обговорювалися конкретні терміни будівництва баз, президенту Зеленському демонстрували інформацію про можливості британських компаній.

"Жодних якихось кількісних показників, цифр немає в меморандумі. Є цифра 1,25 млрд фунтів стерлінгів – це той кредитний обсяг, який може бути наданий британською стороною на будівництво таких компонентів. В найближчі місяці будуть йти інтенсивні переговори", — наголосив він. Ігор Жовква

Раніше ми повідомляли, що в Україні відмовляться від паперових документів, Мінцифри дало менш як рік: "Хочемо змусити"

Нагадаємо також, МОЗ хоче продовжити карантин до 31 грудня