В Офісі президента вважають, що Україна може отримати вакцину від COVID-19 трьома шляхами: через механізм COVAX, завдяки виробництву відповідних препаратів на своїх потужностях, якщо країни Євросоюзу продаватимуть їй свої надлишки отриманих вакцин.

Як передає Новинар, про цю інформацію повідомив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Жовква зазначив, що Україна постійно порушує питання отримання вакцин від коронавірусної хвороби нового типу в переговорах із керівництвом ЄС.

Популярні статті зараз

Каменських в одних трусах похвалилася формами, але не всім вгодила: "Знову нафотошопила"

Мінсоцполітики масово перевірятиме пенсіонерів: кому готуватися

Українців позбавлять соцдопомог: хто залишиться без копійки вже до кінця року

Пенсіонерам у грудні збільшать надбавку за стаж: кому перерахують виплати

Все новости

Вже укладено угоди з двома компаніями, йдуть перемовини ще з чотирма компаніями.

Представник Офісу президента зазначив, що в Євросоюзі пріоритет при укладанні угод із компаніями щодо певної кількості вакцин надаватимуть державам-членам ЄС, але Україна вже заявила "базову кількість вакцин", необхідних для неї.

Згідно зі словам Жовкви, отримання вакцин може відбуватися декількома шляхами.

"Перше – дійсно президент Зеленський заявив, що у нас сьогодні вже існують фармацевтичні потужності, які готові виробляти таку вакцину в Україні. Безумовно, якщо тим компаніям підійдуть наші виробничі потужності, така вакцина швидше потрапить до України. Бо очевидно, що, виробляючи її для інших країн, ми також будемо виробляти її для себе за відповідними угодами.

Це один шлях. Але тут мають між собою говорити спеціалісти, фармацевти, подивитися на наші потужності, оцінити їх. Я так розумію, вони доволі потужні, ефективні і сучасні, але тут мають говорити фахівці.

Другий варіант – якщо ми говоримо навіть про вакцину для держав-членів ЄС, насамперед, то є можливість у цих держав, за наявності надлишку вакцини від COVID-19 в їх країнах, говорити про продаж її для третіх країн, зокрема для України.

І третій шлях – з огляду на те, що ми ведемо діалог, приєдналися до відповідних механізмів щодо державних закупівель, ми можемо бути в черзі з країн-партнерів.

Ці три шляхи всі є реальними. Можливо, всі з них якраз і будуть реалізовані. І я думаю, що на той час, коли вакцина вже буде вироблена, випробувана і поставлена на виробництво, Україна точно не буде пасти задніх в отриманні цієї вакцини. Але поки що ми говоримо лише про теоретичні речі" , - зазначив заступник керівника Офісу президента.

Жовква додав, що про вакцину йшлося і під час візиту української делегації до Великої Британії, адже "британські компанії вже на виході щодо тестування вакцини".

Зокрема, британському прем'єру Борису Джонсону українська сторона запропонувала потужності українських підприємств.

Нагадаємо, що в Офісі президента України заявили про наміри побудувати в Україні нові військово-морські бази.

Раніше ми повідомляли, що у Зеленського натякнули, коли надійде транш МВФ.