Нардеп від "Слуги народу" та заступник голови парламентського комітету з питань місцевого самоврядування та організації державної влади Олександр Качура впевнений, що закон про референдум буде "однозначно проголосований" і це може статися вже до кінця поточного року.

Як передає Новинар, про цю інформацію йдеться в інтерв'ю Качури Радіо Свобода.

"Зараз Венеційська комісія висловила свої зауваження, ми вносимо необхідні зміни між першим та другим читанням, і на друге читання виносимо до зали. І, я думаю, що з наступного року народ України вже буде мати прямий інструмент народовладдя через референдум", - зазначив Качура.

Популярні статті зараз

"Зустріла президента": киянка засвітила інтимну зону перед Зеленським (відео скандалу 18+)

Від коронавірусу можуть врятувати цілком прості речі: головні правила

Жінка Остапчука засвітила зайве у купальнику під час медового місяця: "Біля воріт раю..."

"Всю Україну оголосять червоною зоною": очільник МОЗ повідомив коли це станеться

Все новости

На думку народного депутата, Верховна Рада 9-го скликання дещо затягнула з ухваленням цього законопроєкту, адже на початку роботи "слуги народу" обіцяли, що він буде проголосований одним із перших. Водночас Качура пояснив це тим, що над текстом документу увесь цей час намагалися ґрунтовно працювати.

Згідно зі словами Качури, однією з норм законопроєкту є те, що в разі його погодження Радою він зможе надати громадянам право скасовувати закони за результатами референдуму. Водночас він визнав, що ця норма є спірною, і через неї нардепи навіть сварилися: "Це дуже дискусійсне питання було, ми кілька разів з цього приводу збиралися, сварилися, обговорювали, потім знову сварилися, потім шукали компромісний варіант".

Згідно з Конституцією, народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії. Всеукраїнський референдум призначається Верховною Радою України або президентом. При цьому референдуми стосовно законопроєктів з питань податків, бюджету та амністії неможливі.

Зазначимо, що окремих законів, які регулюють проведення референдуму, в Україні зараз немає.

Нагадаємо, що у "Слузі народу" заявили про загрозу перенесення місцевих виборів через COVID-19. За словами Олександра Качури, показники захворюваності в Україні – необ'єктивні.

Раніше ми повідомляли, що "Слуга народу" заговорили про закупівлю російської вакцини від COVID-19.

Також нагадаємо, що Верховна Рада в листопаді може прийняти законопроєкт про всеукраїнський референдум.