Рішення Дарницького районного суду про заборону поширювати книгу Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" через згадування в ній народного депутата від партії "ОПЗЖ" Віктора Медведчука є прямим доказом сценарію повернення України в орбіту "руського міра", який реалізує діюча влада України.

Як передає Новинар, з такою заявою виступили у партії "Європейська солідарність".

Зазначається, що рішення суду запроваджує в незалежній Україні класичну цензуру, притаманну для відсталих тоталітарних країн, та перекреслює усякі перспективи побудови в Україні вільного демократичного суспільства.

"Повзучий реванш "п’ятої колони" Кремля вже дійшов до заборони історичної правди щодо репресій тоталітарного режиму проти видатного діяча української національно-визвольної боротьби", – сказано у заяві.

Популярні статті зараз

Ураганний малюк з турбіною: старий ЗАЗ-965 перетворили на потужний спорткар, позаздрить навіть «Ferrari»

Залишився один день: 800 грн доплати до пенсії, що говорять у ПФУ

Їхати на заробітки не потрібно: як педагогам заробити 60 тис. на місяць в Україні

Широко розсунула ніжки: майже оголена Тіна Кароль показала справжній рай холостяків

Все новости

У "Євросолідарності" наголосили, що кожен політик має нести відповідальність за власні дії, а заборона поширювати історичну книгу з достовірними даними, на переконання партії, повертає нашу державу в часи сталінських репресій, коли все українське знищувалося.

"Європейська солідарність" вважає подібне "правосуддя" неприпустимим і закликає всі політичні сили, які беруть участь у виборчому процесі, надати публічну оцінку таким діям ОПЗЖ", – зазначили у політсилі.

Нагадаємо, книга Кіпіані "Справа Василя Стуса" вийшла у друк у травні 2019 року, а вже у вересні Медведчук заявив, що вимагатиме через суд заборонити її розповсюдження. На думку позивача, у дев'ятьох епізодах видання містяться висловлювання, які не відповідають дійсності та принижують честь і гідність політика. Саме через це він вимагав заборонити розповсюдження книги "у будь-який спосіб на будь-якій території".

У цих епізодах Кіпіані розповідав про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року. Тоді поета засудили до 10 років примусових робіт та п'яти років заслання. Стус помер 4 вересня 1985 року в карцері після оголошеного ним голодування.

Раніше ми повідомляли, що сьогодні, 19 жовтня 2020 року Дарницький райсуд Києва зобов’язав автора книги "Справа Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані та видавництво "Vivat" видалити з твору інформацію про Віктора Медведчука та заборонити розповсюдження накладу до усунення прав голови партії ОПЗЖ, який був адвокатом Стуса за часів СРСР. 

Також нагадаємо, що сьогодні, книгу "Справа Василя Стуса", в якій як адвокат поета фігурує політик Віктор Медведчук, після рішення суду на користь останнього розкупили впродовж години.

Повідомлялось також, що Медведчук зібрався пустити українців на забій.