Вибори у Білорусі 2020 пройшли 9 серпня та спричинили хвилю протестів, адже за попередніми результатами перемогу здобув чинний президент Олександр Лукашенко.

Як повідомляє Новинар, президент України Володимир Зеленський відреагував на протести у Білорусі та закликав вирішити все мирним шляхом.

"Наші сусіди білоруси переживають зараз непрості часи. Вони намагаються визначити вектор свого подальшого розвитку. І це дуже непросто. Вже очевидно, що далеко не всі в країні згодні з оголошеними попередніми результатами виборів.

Популярні статті зараз

Постаріла Христина Асмус у чоботях для болота показала свої "олівці"

Пекуча Оля Цибульська виставила замерзлі голі груди: "Як тобі?"

Тарас Цимбалюк раптово постарів: "На Джонні Деппа схожий"

Пам'ятник загиблій Марині Поплавській розсварив "Дизель шоу" і родичів акторки: "Наруга і посміховисько"

Все новости

А, як відомо, будь-яка легітимність виникає лише із суспільної довіри. Винятково з довіри. Сумніви ж у таких масштабах – це пряма дорога до насильства, до конфлікту, до суспільного протесту, що наростає. Що ми зараз, на превеликий жаль, і спостерігаємо" , - зазначив Зеленський.

Зеленський закликав білорусів до толерантності, терпимості та відмови від вуличного насильства:

"Закликаємо до максимально відкритого, нехай і складного, діалогу. Тому що лише широкий діалог дасть змогу забезпечити громадянам Республіки Білорусь вихід з важкої кризової ситуації й чесно обговорити подальші кроки та формати громадської взаємодії. Тільки взаєморозуміння між усіма сторонами здатне зберегти незалежність країни та забезпечити її подальший рух до свободи та демократії".

За словами Зеленського, Білорусь у своїх діях повинна максимально дотримуватися загальновизнаних у цивілізованому світі демократичних стандартів. І постаратися забезпечити власному народу його права та свободи у повному обсязі.

"Україна і я особисто вкрай зацікавлені в тому, щоб Білорусь була по-справжньому незалежною і демократичною країною з сильною економікою та стабільними суспільними відносинами. Білорусь – наш найближчий сусід, і тому нам зовсім не байдуже, що там відбувається і що буде з нашими друзями далі" , - заявив український президент.

Нагадаємо, що за результатами державного екзит-полу, переміг Олександр Лукашенко на виборах у Білорусі із результатом трохи менше 80%. Противники нинішнього президента вважають, що волевиявлення було сфальсифіковано.

Після цього тисячі протестувальників зібралися на вулицях білоруських міст.

За попередніми результатами від ЦВК, Лукашенко перемагає з результатом 80,23%, а його головна конкурентка Світлана Тихановська набрала 9,90%.