Громадянська мережа "ОПОРА" констатує, що президент Володимир Зеленський зловживав адміністративним ресурсом і приховано агітував за партію "Слуга народу" опитуванням "5 питань від президента", а також намагався підмінити ним репрезентативні опитування.

Як передає Новинар, про цю інформацію повідомляє координаторка ОПОРИ Ольга Айвазовська на брифінгу 26 жовтня.

"Ми відзначаємо інтенсивність залучення президента України до передвиборчої боротьби. На жаль, він став повноцінним суб'єктом місцевих виборів, хоча мав бути над цим процесом.

Популярні статті зараз

Vodafone, lifecell та Київстар: українців попередили, хто залишиться без мобільного зв'язку

Фанати такого не пробачать. В мережу злили ім’я ймовірного переможця «Холостячки» зі Златою Огневич

Дощі зміняться снігопадом, в яких областях чекати хуртовин

Оце так ягідки: майже гола Злата Огневич у прозорій білизні показала справжню пристрасть

Все новости

Очевидно, що проблема не у Букві закону. За нашими оцінками, норми законодавства, Виборчого кодексу щодо організації опитування "5 питань від президента" не були порушені, але вся підготовка до проведення цього опитування мала форми прихованої передвиборчої агітації з боку президента - зокрема, використання слоганів, висловлювань, які ідентичні до тих, що використовувалися політичною партією "Слуга народу" на зовнішній рекламі, інших агітаційних матеріалів.

З точки зору міжнародних стандартів, це має форми зловживання адміністративним ресурсом. Президент має певні функції, повноваження і обов'язки - і він має дотримуватися Конституції, зокрема, 106 статті, а не реалізовувати певні політтехнологічні , прийоми. Вони, ймовірно, були ефективні з точки зору мобілізації виборців цієї політичної партії, але нанесли значну репутаційну шкоду ідеї народовладдя і довіри до соціології як такої.

Президент вирішив заперечувати науку з точки зору репрезентативної, якісної, методологічно обґрунтованої соціології - замість того було проведено опитування, яке не має жодних ознак репрезентативного соціологічного; тим не менше, воно для громадян України все ж виглядає як опитування", - зазначили в "ОПОРІ".

Згідно з даними спостерігачів "ОПОРИ", інтерв'юери президентського опитування були на близько 55% виборчих дільниць, а на 45% їх не зафіксували. Похибка цього числа може досягати 4%, сказала Айвазовська.

Як наголосила координаторка "ОПОРИ", на заході України інтерв'юери покривали 38% дільниць, на півдні - до 79%, на сході і в центрі - 55-56%. Жодної системи вибірки, фіксації відмов не було.

Громадянська мережа закликала Володимира Зеленського зважати на наслідки таких дій та на оцінки експертів, адже такі опитування не належать до повноважень президента.

Також, Ольга Айвазовська наголосила, що якість опитування - під сумнівом, а його методологія і вартість досі невідомі. За оцінками мережі, вартість опитування могла скласти 30 млн грн.

Нагадаємо, що названо кандидатів-порушників, які продовжують агітацію у день виборів.

Раніше ми повідомляли, що українці після голосування не можуть дочекатися питань від Зеленського.

Також нагадаємо, що Зеленський "втік" від відповідей на свої 5 питань.