Міжфракційне об’єднання "За демократичну Білорусь" має намір запропонувати Верховній Раді розглянути постанову про невизнання легітимності виборів президента Білорусі. Про результати пресконференції об’єднання повідомив нардеп  від "Євросолідарності" Олексій Гончаренко у Facebook.

"Заява міжфракційного об’єднання "За демократичну Білорусь" щодо невизнання легітимності виборів президента Білорусі та неприпустимість насильства проти мирних протестувальників. Вибори президента Білорусі супроводжувалися численними фальсифікаціями як під час передвиборчої кампанії, так і під час власне виборів. Недопуск опозиційних кандидатів до участі в виборах, арешти, переслідування та погрози потенційним кандидатам та учасникам протестів, застосування сили проти учасників протестів, недопущення міжнародних спостерігачів від ОБСЄ до спостереження за виборами та інші факти варто розцінювати як такі, що суттєво вплинули на результат волевиявлення громадян.", - йдеться у повідомленні.

Скріншот: facebook.com/alexeygoncharenko
Скріншот: facebook.com/alexeygoncharenko

У зверненні закликають усі демократичні країни "засудити насильство проти мирних протестувальників, дати принципову оцінку фактам правопорушень під час виборів президента Білорусі 2020 року і не визнавати легітимність їх результатів".

У понеділок члени об’єднання опублікували заяву із закликом до Верховної Ради - не визнавати результати виборів президента Білорусі 2020 року. Нардепи пояснили, що вибори супроводжувалися численними фальсифікаціями. Група українських парламентарів вважають, що правопорушення під час кампанії і виборів свідчать про повну невідповідність міжнародним стандартам.

Популярні статті зараз

Штраф 170 тис. грн: Кабмін пішов на жорсткі кроки, торкнутися може кожного українця

Різке потепління після холодів: циклон розжене хмари, лише подекуди можливі короткочасні дощі 25 вересня

1590 грн максимально: підвищення пенсій 2022, хто отримає на руки 20 000 грн

300 грн в одні руки: Кабмін призначив додаткові щомісячні виплати певній категорії пенсіонерів

Все новости

Депутати також засудили застосування сили проти громадян, що вийшли на мирний протест. Вони закликали владу Білорусі та Олександра Лукашенка до діалогу з протестувальниками. Міжфракційне об’єднання "За демократичну Білорусь" було створено у Раді місця тому. Учасниками групи стали нардепи від "Європейської Солідарності", "Голосу", депутатської групи "За майбутнє" та позафракційні.

Заява міжфракційного об’єднання “За демократичну Білорусь” щодо невизнання легітимності виборів президента Білорусі та...

Geplaatst door Олексій Гончаренко op Maandag 10 augustus 2020