Скасуванням статті про відповідальність за невірогідне декларування Конституційний суд зашкодив міжнародній репутації України. Адже це прямий механізм до перегляду безвізового режиму з Європейським союзом.

Про це голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков заявив журналістам на брифінгу.

Популярні статті зараз

Злата Огневич не єдина: Ксенія Мішина розповіла про головну конкурентку "Холостячки-2"

-20 морозу та хуртовини. Синоптики попередили про погіршення погоди на початку грудня

Лише за рецептом? Українцям будуть по-новому продавати ліки

Лілія Ребрик не втрималась. Майже оголена Тіна Кароль засвітила шикарну фігуру в ексклюзивних колготах

Все новости

"Вимога декларування - це вимога Конвенції ООН проти корупції. І вона є частиною української Конституції. Декларування було частиною угоди про безвізовий режим з ЄС. Тому це — прямий механізм до перегляду безвізового режиму", - зазначив він.

Аеропорт
Аеропорт

16 вересня Конституційний суд України визнав неконституційними окремі положення закону про НАБУ.

Зокрема, визнано такими, що не відповідають Основному закону положення щодо наділення президента України повноваженнями:

  • утворювати НАБУ,
  • призначати на посаду та звільняти з посади його директора,
  • визначати трьох осіб до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора бюро,
  • визначати одного члена комісії зовнішнього контролю для проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності НАБУ, його операційної та інституційної незалежності
  • затверджувати положення про Раду громадського контролю і про порядок її формування.

28 липня КСУ визнав неконституційним указ президента України від 16 квітня 2015 року про призначення Артема Ситника директором НАБУ. 

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення у справі за поданням 47 народних депутатів України, скасувавши статтю 366-1 Кримінального кодексу, якою передбачається відповідальність за неправдиве декларування.


Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський назвав умову повернення до жорсткого карантину.  Глава держави також зазначив, що знизити захворюваність можливо шляхом зменшення перебування громадян усіх вікових груп у місцях масового скупчення людей.

Нагадаємо також, що в Україні пішов 229-й день карантину: як змінилися обмеження. На засіданні Кабміну 13 жовтня було прийнято рішення про продовження адаптивного карантину до 1 січня 2021 року. До цієї дати залишилося 67 днів.