Президент України Володимир Зеленський подав до парламенту законопроєкт "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства". У Раді його визначали як невідкладний.

Про це йдеться на офіційному сайті парламенту.

Відповідно до законопроєкту, президент пропонує нардепам визнати рішення Конституційного суду про неконституційність певних положень закону "Про запобігання корупції" нікчемним і таким, що не створює правових наслідків.

Популярні статті зараз

Ощадбанк та ПриватБанк віддадуть у приватні руки. Що буде з клієнтами та вкладниками

Не показуйте це чоловікам. Безсоромна Ксенія Мішина розкинула ніжки у мокрому купальнику, "Час підкорювати Голлівуд"

Зима вступить у свої права. Частину України замете снігом, де чекати хуртовину

Ледь «піпку» прикрила. Холостячка Злата Огневич у пінній ванні показала всі гладенькі місця, «Златуся, не балуйся»

Все новости

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

У документі також передбачається і звільнення усіх суддів Конституційного суду та початок відбору нового складу КСУ.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що судді КСУ вийшли за межі конституційного подання, а їхнє рішення не мало належного обґрунтування, а тому ухвалили вони його шляхом маніпуляцій.

"Відтак існує необхідність забезпечити збереження європейського та євроатлантичного вибору українського суспільства, дотримання принципу верховенства права конституційними органами, усунути загрозу для національної безпеки України та забезпечити дотримання принципу верховенства права, встановленого Конституцією України", — йдеться у записці.

У Конституції України перелічені конкретні випадки, у яких можна звільнити суддів Конституційного суду.

Серед них:

  • неспроможність виконувати свої обов’язки за станом здоров’я,
  • порушення вимог щодо несумісності,
  • вчинення істотного дисциплінарного проступку чи нехтування своїми обов’язками,
  • подання заяви про відставку.

Також Конституцією закріплено те, що рішення КСУ не підлягають оскарженню та є обов’язковими для виконання, тоді як президентський законопроєкт пропонує скасувати це рішення голосуванням у парламенті.

КСУ, фото: кадр з відео
КСУ, фото: кадр з відео

Раніше ми повідомляли, про загрозу національній безпеці: Зеленський терміново скликав засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці та обороні країни.

Нагадаємо також, що середня зарплата в Україні досягла максимуму: на скільки збільшилися виплати. У вересні 2020 року в Україні середня номінальна заробітна плата штатного працівника зросла у порівнянні з вереснем 2019 року на 12,3% - до 11 тис. 998 грн.