Конституційний суд 2 листопада продовжив розгляд справи за поданням щодо ринку землі в Україні.

Як передає Новинар, про цю інформацію повідомили перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук на засіданні Погоджувальної ради та суддя КСУ Ігор Сліденко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Згідно з порядком денним, закрите пленарне засідання розпочалося о 12.00.

Із конституційним поданням щодо офіційного тлумачення положень ч. 1 ст. 13, ч. 1 ст. 14 Конституції України звернулося 46 народних депутатів на чолі з Сергієм Власенком – нардепом від фракції Батьківщина.

Популярні статті зараз

Пекуча Оля Цибульська виставила замерзлі голі груди: "Як тобі?"

Маша Єфросиніна змінила образ: "Копія Наталія Варлей з фільму "Кавказька полонянка""

Зірка серіалу "Свати" Анна Кошмал зробила несподіване зізнання: "Виходила лише за необхідністю"

Дзідзьо відверто висловився про сольну кар'єру своєї дружини: "Завтра воно набридає"

Все новости

"Об 11 годині сьогодні були скасовані збори суддів і було з порушенням усіх процедур змінено порядок денний роботи КС: о 12 годині почнеться пленарне засідання Великої палати КС, буде продовжено розгляд справи за конституційним поданням 46 нардепів щодо офіційного тлумачення першого речення частини першої статті 13 частини першої статті 14 Конституції. Це що стосується тлумачення по землі.

Мені видається, що мабуть є час, щоб ми спинилися в прийнятті неконституційних і незаконних рішень і почали шукати вихід із цієї ситуації. Це зобов’язує в тому числі і нас, Верховну Раду, я вношу таку пропозицію, щоб більш уважно підійти і доукомплектувати наші вакансії в КС", - повідомив Стефанчук.

Частина перша стаття 13 Конституції України

Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу.

Частина перша стаття 14 Конституції України

Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

На думку авторів конституційного подання, питання, які торкаються землі як об’єкта права власності українського народу, основного національного багатства не можуть вирішуватися поза його волею.

Нардепи переконані, що закон про ринок землі був прийнятий Верховною Радою з порушенням конституційної процедури розгляду та прийняття, а його положення суперечать нормам Конституції України.

Зазначимо, що окремо у поданні йдеться про можливість проведення всеукраїнського референдуму.

Нагадаємо, що голова КСУ не з'явився на допит у ДБР.

Раніше ми повідомляли, що після закидування презервативами КСУ замовив грати на вікна і двері.

Також нагадаємо, що Зеленський звинуватив КСУ у змові з олігархами: "Чорти...". Зеленський висунув серйозні звинувачення проти Конституційного суду.