Державне бюро розслідувань розпочало фактове провадження щодо п’ятого президента України Петра Порошенка через відкриту ним у 2014 році офшорну компанію на Британських Віргінських островах.

Цю інформацію Суспільному підтвердили в ДБР.

Адвокат Порошенка Ігор Головань пояснив, що компанію створювали з технічною метою і не виводили з її допомогою жодних грошей. Водночас у пресслужбі установи не змогли відповісти, чи пов’язане розслідування із раніше відкритими провадженнями стосовно п'ятого президента.

Петро Порошенко, фото: facebook.com/petroporoshenko
Петро Порошенко, фото: facebook.com/petroporoshenko

Популярні статті зараз

Спека йде на спад: синоптики розповіли, коли в Україну прийде похолодання

"Можна дивитися нескінченно": Лілія Ребрик в крихітному купальнику показала, як розважається в басейні

Розкрила халатик і підняла ноги повище: Лілія Ребрик поділилася пікантним фото

Натягнула бікіні до пупка: у Потапа ледь не вилетіло серце - Настя Каменських встала" в позу", активний відпочинок

Все новости

"Потрібно у слідства уточнити, бо вони дали дозвіл на розкриття тільки тієї інформації, яка є на сайті", – пояснили в ДБР.

Раніше на сайті ДБР з’явилася заява в.о. директора установи Олексія Сухачова про те, що слідчі Бюро розслідують провадження щодо Порошенка.

"Слідчі Державного бюро розслідувань здійснюють досудове розслідування за фактом вчинення п’ятим президентом України у 2014 році умисних дій, спрямованих на відкриття компанії в юрисдикції Британських Віргінських Островів", – йдеться в її тексті.

Для одержання необхідної інформації у рамках провадження ДБР звернулося до Офісу генерального прокурора та надіслало міжнародні запити до компетентних органів Британських Віргінських островів, Республіки Панама та Республіки Кіпр.

За даними досудового розслідування, Порошенко відкрив офшор на Британських Віргінських островах за посередництва кіпрської та панамської юридичних фірм. При цьому єдиним бенефіціарним власником компанії вказаний особисто експрезидент – у реєстраційних даних міститься інформація з його паспорту та вказана київська адреса Порошенка.

Адвокат Петра Порошенка Ігор Головань прокоментував порушене ДБР провадження, зазначивши, що згадану в повідомленні компанію створювали з технічною метою та невдовзі ліквідували.

Скріншот: Фейсбук
Скріншот: Фейсбук

"Згадана у "новині" ДБР компанія створювалася виключно з технічною метою передачі активів у довірчу власність Rothschild. Що і було зроблено. Після чого негайно було подано заяву про її ліквідацію. Ця компанія навіть не відкривала банківських рахунків, і жодні кошти ні з України, ні з будь-якого іншого місця не перераховувалися", – написав він.

Також Головань зазначив, що Порошенко, відповідно до умов довірчої власності, протягом останніх років не втручається в управління "Рошеном", а податки з дивідендів сплачує в Україні. Адвокат наголосив, що відповідно до норм Кримінально-процесуального кодексу про підслідність, ухилення від сплати податків мало б розслідувати слідчі податкової, а не ДБР. Він повідомив, що вимагатиме спростування неправдивої інформації про Порошенка в суді.

Раніше ми повідомляли, про загрозу національній безпеці: Зеленський терміново скликав засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці та обороні країни.

Нагадаємо також, що середня зарплата в Україні досягла максимуму: на скільки збільшилися виплати. У вересні 2020 року в Україні середня номінальна заробітна плата штатного працівника зросла у порівнянні з вереснем 2019 року на 12,3% - до 11 тис. 998 грн.