Президент України Володимир Зеленський розповів, які загрози нависли над державою через скандальні рішення Конституційного суду, закликавши народних депутатів проголосувати за закон про звільнення суддів. В іншому випадку гарант не виключив розпуску парламенту.

Як передає Новинар, з посиланням на OBOZREVATEL, про це Зеленський говорив ввечері в понеділок, 2 листопада, в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV.

Зеленський підкреслив, що не буде "відступати назад" і не збирається відкликати свій законопроект про звільнення всього складу КСУ. Він заявив, що главі Суду Олександру Тупицькому варто покинути свій пост, якщо у нього є гідність.

Популярні статті зараз

Микита Добринін прийняв цікаве положення і розповів про масу турбот: "Сотні ідей"

Катя Кухар в купальнику розсунула ноги, показавши дещо цікаве: "Рибка в океані"

Стурбована Сєдокова закинула ногу на чоловіка і зізналася: "Мені більше не хочеться, як жити"

Порнозірка запросив капітана збірної Росії з футболу: "Він мій!"

Все новости

"Я не хочу образити його, але якщо у нього є і залишилося хоч якесь гідність, у нього є сім'я і люди поруч, які бачать реакцію суспільства, бачать реакцію політиків, бачать реакцію президента... І щоб вийти з цієї ситуації, щоб люди не ламали голову, як прийняти той чи інший закон, він повинен просто піти у відставку. Я вважаю, що це найліберальніше рішення, яке ми можемо прийняти. І потім спокійно перейти до оновлення складу КСУ", – сказав президент.

При цьому президент України допустив повернення деяких суддів Конституційного суду на свої посади після оновлення складу.

Гарант зізнався, що у нього немає запасного сценарію на випадок, якщо судді КСУ відмовляться йти у відставку. Але, за його словами, в разі їх відмови питанням займатимуться "відповідні органи".

"Зараз у мене немає такого сценарію. По-перше, вони є громадянами України, а потім вже судді. Вони не можуть йти всупереч рішенню парламенту і довіри суспільства. Я не знаю, чи правда це, але два відсотки повністю довіряють КСУ..." – сказав він.

Загідно зі словами Зеленського, судді КСУ хочуть скасувати і демонтувати всю інфраструктуру антикорупційних органів. Це загрожує країні ще більшими економічними проблемами.

"Ми отримали багато сигналів від наших західних партнерів, від МВФ. Ніякого співробітництва не може бути, ніякої місії можете не чекати... А я не хочу приховувати від суспільства, про що мова. Якщо не буде місії, то у нас буде, і у нас є дірка в бюджеті, про яку ми всі можемо відверто говорити. Через кризу, кризу світову, кризу в українській економіці, кризу, пов'язану з ковідом. Тому нам потрібна допомога наших партнерів. Такий же звіт і сигнал ми отримали від світового банку, від ЄБРР, від всіх послів Великої сімки, які знаходяться в Україні", – сказав президент.

Зеленський натякнув, що готовий розпустити Верховну Раду, якщо депутати не зможуть вирішити "політичний колапс" з Конституційним судом. За його словами, така відповідальність буде чекати нардепів в тому випадку, якщо вони не підтримають законопроект про розпуск КСУ.

"Якщо це буде політичний колапс і конфлікт, якщо не буде підтримки у "Слуги народу" в суспільстві, вони повинні розуміти відповідальність... Ми будемо виходити з цього кута навіть таким шляхом", – заявив Зеленський.

Президент під час ефіру перейшов на сленг і заявив, що, на його думку, за скандальними рішеннями Конституційного суду стоять представники "Опозиційної платформи – За життя" і фракція "За майбутнє".

"Упевнений, що багато людей за цим стоїть. Ми знаємо з вами, що це представники ОПЗЖ і представники "Майбаху". Вибачте, такий є сленг у Верховній Раді... "Мерседес". Ну в принципі у кожного з них є "Мерседес", це правда", – сказав Зеленський.

Нагадаємо, що Зеленський висловив співчуття постраждалим у Віденських терактах.

Раніше ми повідомляли, про загрозу національній безпеці: Зеленський терміново скликав засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці та обороні країни.

Також нагадаємо, що Зеленський заявив, що Україну чекає діра в бюджеті.