Фракції "Голосу", "Європейської солідарності", "Опозиційної платформи – За життя" та депутатська група "За майбутнє" у Верховній Раді виступають проти прийняття законопроєкту авторства президента Володимира Зеленського, який пропонує розпустити Конституційний суд.

Як передає Новинар, з посиланням на Українську правду, про це стало відомо з виступів представників фракцій на засіданні Верховної Ради сьогодні, 3 листопада.

"У КС діє група людей, які працюють в інтересах країни-агресора. Це не наші слова, це слова секретаря РНБО. Мета цих людей зруйнувати конституційний лад. Бо руйнуючи антикорупційну інфраструктуру, як це почалося, ця група точно спровокує протистояння, призведе до тих дій, на яких вчора наголошував президент – кровопролиття. Чи треба протидіяти такому захопленню влади? Так. Але треба робити це в законний спосіб. А вони хочуть, щоб Верховна Рада вийшла за межі своїх повноважень і підтримала емоційне прагнення окремих осіб – фактично зруйнувати конституційний лад і відправити у відставку весь склад КС". заявив Ярослав Юрчишин від

Популярні статті зараз

"Спідницю можна і пристойніше": 72-річна Пугачова похвалилася стрункими ніжками в екстремальному міні

"Складно писати і говорити": Комаров зі "Світу навиворіт" в жалобі - телеведучого спіткала тяжка втрата

Пощастить у коханні: три знаки Зодіаку, які зустрінуть другу половинку до кінця 2021 року

Натягнула бікіні до пупка: у Потапа ледь не вилетіло серце - Настя Каменських встала" в позу", активний відпочинок

Все новости

Згідно зі словами Юрчишина, наразі треба діяти у межах закону, тому "Голос" пропонує для початку створити умови, в яких КС зможе приймати рішення лише консенсусом – підняти кворум з 12 до 17 осіб. Він додав, що такий законопроєкт уже зареєстрований.

Потім, за словами Юрчишина, треба виправити позицію по антикорупційній інфраструктурі і разом рухатися "у нашому євроінтеграційному напрямку".

"Уже тиждень відбувається істерика з приводу того, що зробив КС. Яке право мали депутати звертатися до КС. Це відбувалося завжди з часів Незалежності України. Що зробив КС? Те саме що і 1,5 роки назад. Коли сказав, що дострокові вибори до Верховної Ради конституційні. Наказ про розпуск Ради конституційний. Тоді все подобалося. А зараз – ні, бо він дозволив собі сказати, що закон неконституційний". повідомив Ігор Палиця від групи

Згідно зі словами Палиці, якщо комусь не подобається Конституція, то її треба змінювати. І якщо комусь не подобається КС, то його теж треба реформувати. Але і те, і інше треба робити у законний спосіб.

"На додаток до кризи в економіці, до провалу з епідемією, Україна вже тиждень тоне в найбільшій політичний кризі за останні роки, яка має ознаки конституційного перевороту та узурпації вдали з боку Зеленського. Зеленський відкрито тисне на депутатів, аби ті ухвалили закон про розпуск КС. Це спроба отримати ручний КС, який потім визнаватиме всі капризи Банкової". зазначив Артур Герасимов від

Герасимов додав, що "ЄС" має "покроковий план виходу з цієї політичної кризи". За його словами,  спершу треба прийняти закони для відновлення жорсткого декларування з кримінальною відповідальністю за порушення.   

Зазначимо, що партія "Батьківщина" з приводу цього питання не виступала.

"Той законопроєкт щодо розгону КС є абсолютно неконституційним. Ви нехтуєте точкою зору Венеційської комісії, точкою зору українського суспільства. Те, що зараз відбувається, – це фактично повторення подій 2014 року. Якщо, не дай боже, ви проголосуєте за ці законопроєкти, ви будете відповідати за законом". заявив Микола Скорик від

Фракція "Слуга народу" заявила, що це "Росія за допомогою своїх агентів впливу в Україні, в тому числі представлених у парламенті, ініціювала у КС визнання неконституційними базових законів, які стали основою євроатлантичної інтеграції України".

Згідно зі словами "слуги народу" Федора Веніславського, наразі треба вчинити дії, які будуть "адекватні загрозі". Він додав, що найоптимальніше буде, якщо 11 суддів, які голосували за ганебне рішення, самі подадуть у відставку, чим "збережуть стабільність української державності і Україну як незалежну і суверенну державу".

За словами Веніславського, якщо судді самі цього не зроблять, то це зробить парламент, а якщо не парламент, то "це може зробити вулиця".

Нагадаємо, що Зеленський і Разумков поставили "слуг народу" перед складним вибором.

Раніше ми повідомляли, що напередодні президент Зеленський допустив розпуск Верховної Ради, якщо депутати вирішать не звільняти суддів Конституційного суду.

Також нагадаємо, що Зеленський заявив, що Україну чекає діра в бюджеті.