У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону про відкликання народного депутата України за народною ініціативою (№3972). Текст законопроєкту розміщено на сайті парламенту. 

Згідно з документом, відкликати народного депутата України, обраного на одномандатному виборчому окрузі, можна за народною ініціативою у порядку, встановленому цим Законом.

Підставами для відкликання виборцями обраного ними народного депутата за народною ініціативою можуть бути:

  • порушення ним положень Конституції і законів України;
  • систематичне невиконання депутатських обов’язків, визначених Законом України "Про статус народного депутата України" і Регламентом ВР;
  • використання повноважень народного депутата в особистих корисливих цілях;
  • систематичне порушення норм депутатської етики і моралі; невідповідність практичної діяльності депутата основним принципам і положенням його передвиборної програми;
  • приховування власного майна і доходів, занесення суттєво неточних даних у декларацію щодо майна і доходів (відхилення на еквівалент 10 мінімальних зарплат і більше).

Право порушувати питання про відкликання народного депутата належить виключно виборцям відповідного виборчого округу. Проведення відкликання депутата організовують Центральна виборча комісія, а також відповідні окружна та дільничні виборчі комісії. Питання про відкликання народного депутата може бути порушено на зборах виборців округу, від якого обрано депутата, за умови, що в них бере участь не менш як 300 виборців з відповідного виборчого округу.

Пропозиція про відкликання народного депутата, прийнята на зборах виборців, після реєстрації утвореної на них ініціативної групи повинна бути підтримана і підкріплена підписом у підписних листах встановленої форми не менш як кількістю виборців відповідного округу, які проголосували на відповідних виборах за всіх інших кандидатів, крім обраного народного депутата, плюс 10% від цієї кількості.

Популярні статті зараз

Микита Добринін прийняв цікаве положення і розповів про масу турбот: "Сотні ідей"

Пекуча Оля Цибульська виставила замерзлі голі груди: "Як тобі?"

В Україні зафіксують ціну на газ для населення: Шмигаль повідомив вартість

Коли відбудеться другий тур виборів мерів міст: у ЦВК назвали дату

Все новости