Президент Володимир Зеленський заявив, що українці повинні мати можливість придбати житло в кредит під доступні відсотки – хоча б під 10% річних, бо банківські ставки за іпотекою, які існували досі, – "просто непідйомні для багатьох українських сімей".

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зеленський наголосив, що одне з основних завдань нинішньої влади - щоб іпотека в Україні була під 10% річних і менше. 

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

"Ми боролися впродовж року. На це працював і уряд, і Офіс президента, і Національний банк, і інші банки. Зараз є домовленості, і вони вже втілюються в життя – зараз іпотека знижена. У деяких банках – іпотека під 10%. В цілому було головне завдання: якщо буде іпотека 10% – ми дійсно допоможемо людям, які зможуть дозволити собі купівлю житла", – сказав Зеленський. Володимир Зеленський

Популярні статті зараз

Оголена Полякова змусила доньку фотографувати її сідниці: "Оля, це непристойно"

Дружина Кернеса Оксана Гайсинська показала архівне фото з ним: "Найкращий"

Дружина Тищенка зі "Слуги народу" привернула увагу ногами у шпагаті: "Вперше за 8 років"

Пенсії в Україні нараховуватимуть по-іншому: змінився показник для обчислення виплат

Все новости

Зеленський розповів, що до обрання президентом, сам брав іпотеку на купівлю житла на столичній Оболоні під "страшні відсотки" - 22-25%. За його словами, високі відсоткові ставки за кредитами на житло створюють значне навантаження на бюджет родини, адже майже весь заробіток доводиться віддавати банку. 

"Є складнощі, я знаю. Вони пов’язані з обліковою ставкою Національного банку та з інфляцією. Але всі ці складнощі – технічні, всі вони з часом будуть нівельовані. Зараз найголовніше – вже є сигнал і є приклади: люди можуть і беруть іпотеку під 10%", - заявив президента та додав, що це тільки початок.  Володимир Зеленський

За інформацією заступника керівника Офісу президента Юлії Ковалів, за перший місяць роботи програми з надання доступної іпотеки для населення загальний обсяг наданих позик склав 75 млн грн (понад 200 іпотечних кредитів). В ОП прогнозують, що до кінця року іпотечний портфель банків може становити не менше 3 млрд грн.