Голова ГО «Народ України проти корупції» Геннадій Москаль подав позов у Київський окружний адміністративний суд. У ньому він оскаржує постанову Верховної Ради про укрупнення та ліквідацію районів.

Як повідомляється на сайті Москаля, він вважає, що Верховна Рада України, приймаючи цю постанову, порушила норми Конституції і законів України. За Конституцією до повноважень Верховної Ради належить утворення і ліквідація районів, а також встановлення меж районів.

Однак у постанові Рада не встановила меж новоутворених районів, а також вказала, що до новоутворених районів входять міські, селищні та сільські територіальні громади, які затверджені Кабінетом Міністрів України. Крім того Москаль закликав мешканців ліквідованих районів захищати свої права та приєднуватися до позову.

Раніше Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що реформа зі злиттям районів торкнеться лише адміністративних меж, через неї закривати об’єкти соціальної інфраструктури не будуть.

Популярні статті зараз

Микита Добринін прийняв цікаве положення і розповів про масу турбот: "Сотні ідей"

Пекуча Оля Цибульська виставила замерзлі голі груди: "Як тобі?"

Дружина Дзідзьо показала, як плюскається у морі зі смуглявими красенями: поки чоловік пече пампухи

Як швидко накопичити гроші: лайфхак від "короля математики"

Все новости

Нагадаємо, 13 грудня Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №2598 «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)». Він зазначив, що зміни до Конституції стосуватимуться децентралізації усієї території України, а не спеціально прописувати «особливий статус» для ОРДЛО, і цього буде достатньо для виконання Мінських домовленостей.

12 червня Кабінет міністрів затвердив проєкти нового переліку територіальних громад і районів. Після завершення процесу децентралізації, об’єднаних територіальних громад має стати 1470, а кількість районів має скоротитися більш як утричі – з 490 до 129.