Кандидатка у президенти Білорусі Світлана Тихановська, яка перебуває в Литві, найближчим часом виступить зі зверненням.

Як передає Новинар, про це повідомив у твітері литовський міністр закордонних справ Лінас Лінкявічюс.

«Розмовляв зі Світланою Тихановською. Вона в хорошому настрої і виступить найближчим часом», – написав Лінкявічюс.

Зазначимо, що раніше голова МЗС Литви заявив, що кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська записувала відео, оприлюднене на YouTube-каналі її чоловіка, поза межами Литви.

«Що ж, ви розумієте, що коли людина ухвалює рішення під тиском, усі сказані (нею) слова не можуть бути сприйняті дослівно», – сказав Лінкявічюс.

Він додав, що Литва вирішила прийняти Тихановську, щоб забезпечити її безпеку, «тому що був елемент небезпеки».

«Ми можемо лише судити, що вона не мала багато вибору: або покинути країну, або наслідки не були б хорошими», – заявив міністр.

Нагадаємо, що 10 серпня Тихановська пішла до Центральної виборчої комісії Білорусі, щоб оскаржити ці результати. Після семигодинного перебування там вона вийшла через інший вхід і, не попередивши свій штаб, посеред ночі прибула до Литви, куди вона раніше після погроз вивезла своїх дітей.

За словами представників штабу Тихановської, в будівлі ЦВК вона зазнала значного тиску, і саме там була змушена зачитати з папірця своє звернення до демонстрантів, що «народ Білорусі зробив свій вибір» і що вона просить поважати закон, не протистояти міліції і не виходити на площі.

Зазначимо, що цей запис оприлюднили провладні телеграм-канали в Білорусі 11 серпня, коли вона була вже в Литві.

Нагадаємо також, що у Білорусі третю ніч тривали протести та сутички з міліцією.