Офіс Генпрокурора звернувся до Генпрокуратури Республіки Білорусь із запитами про видання 28 учасників війни на Донбасі, які були затримані 29 липня 2020 року правоохоронними органами Білорусі.

Як передає Новинар, про цю інформацію повідомляє Офіс генпрокурора.

Ув’язненим особам, серед яких дев’ять українців, було повідомлено про підозру за ст. 258-3 (Створення терористичної групи) КК України. Наразі підозрюваним обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Популярні статті зараз

Віра Брежнєва в шапці-вушанці показала казкову красу: "Просто богиня"

Гаряча Даша Астаф'єва потрясла своїми крихітками на камеру

Тіна Кароль без трусів позбавила людей дару мови: "Повний уля ля, ну навіщо..."

"Мене били головою об бетон": на зірку "Супер Топмодель по-українськи" напали у метро

Все новости

Слідчі встановили, що 28 осіб брали активну участь у бойових діях, які відбуваються на сході України, у складі угрупувань бойовиків з “ЛНР” та “ДНР”.

31 липня 2020 року Офіс Генпрокурора на підставі клопотання СБУ звернувся до Генеральної прокуратури Республіки Білорусь щодо екстрадиції затриманих осіб та взяття їх під варту згідно зі ст. 61 Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах 1993 року.

Нагадаємо, що 6 серпня 2020 року генпрокурор Ірина Венедіктова підтвердила запит видачі 28 затриманих у телефонній розмові з генпрокурором Білорусі Олександром Конюком.

Зазначимо, що наразі це питання вирішується органами Республіки Білорусь.

Нагадаємо також, що 30 липня Служба безпеки України заявила, що ініціюватиме екстрадицію затриманих у Білорусі найманців російської ПВК Вагнера. Українськими слідчими було зібрано достатньо доказів щодо затриманих росіян.

29 липня у Білорусі затримали близько 30 найманців, які приїхали для дестабілізації ситуації напередодні президентських виборів. Керівництво країни відкрило кримінальну справу проти них у підозрі підготовки теракту.