Верховній Раді пропонують запровадити механізм відкликання народних депутатів, обраних до парламенту в одномандатних мажоритарних виборчих округах.

Як повідомляє сайт Верховної Ради, відповідний законопроєкт №3972 про відкликання народного депутата за народною ініціативою зареєстрував парламентарій Георгій Мазурашу (фракція "Слуга народу").

Як наголошується у законопроєкті, підставами для відкликання народного депутата можуть бути порушення положень Конституції та законів, систематичне невиконання депутатських обов'язків, визначених законом "Про статус народного депутата України" та Регламентом Верховної Ради.

Верховна Рада України
Верховна Рада України

Популярні статті зараз

Похолодання та дощі: в яких областях готувати парасольки, прогноз погоди на 23 вересня

Зимовий час 2021: названа дата, коли українці спатимуть на годину довше

На ногах ледь тримається, очі затуманені: п'яна Алла Пугачова осоромилася в Мережі, "Навіщо таке показувати"

67 копійок за кіловат: українцям розповіли, як можна платити менше за електрику

Все новости

Серед передумов для відкликання мажоритарника - використання повноважень народного депутата в особистих корисливих цілях, систематичне порушення норм депутатської етики та моралі, невідповідність практичної діяльності депутата основним принципам і положенням його передвиборчої програми. Депутат також може втратити свій мандат, якщо приховає відомості про свої майно та доходи або занесе суттєво неточні дані до декларації про майно і доходи (відхилення на еквівалент 10 мінімальних зарплат і більше).

Відповідно до законопроєкту ініціатива про відкликання народного депутата належить виключно виборцям відповідного виборчого округу.