ЦВК Білорусі оголосила, що громадяни країни вибрали президентом Олександра Лукашенка з результатом 80% голосів, а його суперниця Світлана Тихановська отримала лише 10%.

ЦВК Білорусі повідомила остаточні підсумки президентських виборів, що пройшли 9 серпня, передає білоруське видання Tut.by. За даними ЦВК, за Лукашенка проголосували 80,1% виборців (4 661 075 осіб), за його основну суперницю Світлану Тихановську — 10,1% (588 622 особи).

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко

Голоси за інших допущених до виборів кандидатів розподілилися наступним чином:

  • за Андрія Дмитрієва, співголови громадської організації "Говори правду", проголосували 1,2% (70 671 осіб);
  • за ексдепутата Ганну Канопацьку-1,67% (97 489 осіб);
  • за Сергія Череченя, голову партії "Білоруська соціал-демократична Грамада", — 1,14% (66 613 осіб).
  • проти всіх-4,59% (267 360 осіб).

Скарги на хід голосування до 12 серпня подали всі противники Олександра Лукашенка. Жодну з них ЦВК не задовольнила. Скарги Дмитрієва, Канопацької і Тихановської були відхилені. Черечень намагався передати скаргу через своїх представників, відмовившись особисто відвідувати комісію, пояснивши це побоюваннями за власну безпеку. У результаті скарга була відправлена в ЦВК поштою і не надійшла в комісію вчасно.

Найбільшу підтримку Тихановська отримала в Мінську. У столиці за Олександра Лукашенка проголосували 64,49% виборців, а за Світлану Тихановську — 14,92%. Крім столиці найбільше голосів на підтримку Тихановской віддали жителі Гродненської області (13,81%). За Лукашенка там проголосували 78,72%.

Найбільшою підтримкою чинний президент заручився в Могильовській області: за нього віддали голоси 88,06% виборців, а за Тихановську — 4,73%. 14 серпня Світлана Тихановська випустила відеозвернення, в якому заявила, що не вірить озвученим ЦВК попередніми даними про підсумки голосування. 

Популярні статті зараз

Ціни злетять в три рази: українців попередили про масовий дефіцит картоплі

Накопичити більше стажу не вийде: українців хочуть змусити раніше виходити на пенсію

Мінімальна пенсія 2600 грн для "обраних": у кого зростуть виплати з 1 грудня

На ногах ледь тримається, а хоче помолодшати: 72-річна Алла Пугачова змінила колір волосся та зробила пластику

Все новости

Світлана Тихановська
Світлана Тихановська