Члени парламентської фракції Партії "Слуга народу" засудили прояв насильства з боку білоруської влади.

Як інформує Новинар, заяву з підписом 12 членів фракції оприлюднив народний депутат Богдан Яременко у Фейсбуці.

Дана заява відкрита для підписання всіма бажаючими.

"Рішуче засуджуємо прояви насильства з боку режиму де-факто президента Білорусі Олександра Лукашенка: тортури і приниження у в'язницях, надмірної жорстокості при затриманні і розгону протестувальників, повне ігнорування цінностей гуманізму при затриманні жінок, неповнолітніх, випадкових перехожих", - йдеться в заяві.

Популярні статті зараз

Гола Настя Каменських знову показала свої труси: "Може краще дитину завести?"

Туніс відніс Україну до "червоної" зони і закрив кордони

Лукашенко знову звинуватив Захід і Україну в “розпалюванні заворушень”

Кравчук допустив "ширше застосування" російської мови на Донбасі: деталі

Все новости

Підписанти підтримали "прагнення народу Білорусі жити у вільній демократичній правовій державі, мати для цього чесні і прозорі вибори, а також захищати свої права і свободи засобами мирного ненасильницького протесту".

#уходи! Заява про події в Білорусі Ми, народні депутати України, члени парламентської фракції політичної партії “Слуга...

Geplaatst door Богдан Яременко op Zondag 16 augustus 2020

Вони вважають неприпустимими порушення прав та інтересів громадян України на території Республіки Білорусь, які, як і білоруси, піддаються викраденням, безпідставним обмеженням свободи, тортур і приниженням гідності з боку представників правоохоронних органів.

"У контексті положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС закликаємо українську владу якнайшвидше визначити чітку принципову позицію щодо подій навколо президентських виборів у Республіці Білорусь",- зазначили автори звернення.

Вони пропонують президенту України Володимиру Зеленському перенести з території Білорусі засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в Донбасі; доручити Національній поліції і Службі безпеки України почати розслідування діяльності організованого злочинного угруповання за участю вищих посадових осіб Республіки Білорусь, яка займалася пособництві тероризму, а також замахами на життя і здоров'я громадян України; призупинити всі форми політичного діалогу з Білоруссю на вищому рівні.

Зазначимо, що 12 серпня перший заступник глави "Слуги народу" Олександр Корнієнко заявив, що всередині фракції ще тривають дискусії щодо подій в Білорусі.

Нагадаємо, що Лукашенко звернувся до мітингувальників з приводу відсутності фальсифікацій на виборах.

Раніше ми повідомляли, дружина опозиціонера Цепкало втекла в Україну.