Парафіяни Православної церкви 31 Липня вшановують пам'ять святого мученика Еміліана

Згідно з церковним календарем, 31 липня православні християни всього світу вшановують пам'ять святого мученика Еміліана Доростольського, який постраждав за віру в 4-му столітті нової ери. Як і більшість християн того періоду, Еміліан змушений був приховувати свої релігійні переконання, проте язичництво вірному послідовнику Христа було ненависне. У підсумку одного разу Еміліан пробрався в язичницький храм, де розбив кілька ідолів і перекинув вівтар - ось тільки звинуватили в цьому іншу людину. Допустити загибель невинного Еміліан не міг, а тому відразу ж чесно зізнався у скоєному. Розраховувати на милість суддів не доводилося - жорстоко побитого Еміліана засудили до вогненної страти.

День пам'яті мученика Еміліана наші пращури закінчували роботу зі збирання врожаю, а тому 31 липня обов'язково служили молебень і освячували серпи. Увечері ж обов'язково відвідували баню, щоб змити накопичену втому - банний віник при цьому повинен був бути не березовим або дубовим, а зробленим зі свіжого жита і польових квітів.

31 липня з іменинами слід привітати Івана, Любомира та Гната.

Пов'язані з "Омеляновим днем" і цікаві погодні прикмети - вважалося, що спекотна погода 31 липня віщує морозний грудень, а рясний урожай ялинових шишок навпаки означає, що перша половина зими буде теплою і безсніжною. Звертали увагу й на те, яким чином починають жовтіти листя на деревах - якщо вони виявлялися ніби припаленими по краях, предки вірили, що осінь в цьому році буде ранньою.

Популярні статті зараз

Торкнеться кожного: 5 причин, через які можуть анулювати дипломи про вищу освіту

Не давайте гроші та хліб в борг: велике церковне свято 20 вересня, що суворо заборонено

67 копійок за кіловат: українцям розповіли, як можна платити менше за електрику

Мінімальна пенсія 2500 грн: названа категорія, якій підвищать виплати з 1 жовтня

Все новости

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали три знаки Зодіаку, для яких Серпень не буде вдалим.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що астрологи назвали знаки Зодіаку, які зустрінуть свою любов до кінця року.

Також раніше Новінар повідомляв про те, що астрологи назвали знаки зодіаку, яким варто бути добрішими до оточуючих.