Багатодітні матері і жінки, які працювали на підприємствах зі шкідливими умовами, можуть розраховувати на дострокову пенсію

Пенсійне законодавство України передбачає ряд випадків, в яких право на дострокову пенсію українки можуть отримати після досягнення 50-річного віку. При цьому в деяких випадках на спокій можна піти і в молодшому віці. Про це йдеться в Законі "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Так, у 3-му пункті 115-ї статті згаданого закону йдеться про те, що у віці 50-років право на пенсію отримують жінки, які мають дітей-інвалідів, а також жінки, які народили п'ятьох (і більше) дітей. Крім того, на заслужений відпочинок в цьому віці можуть розраховувати жінки, які працювали на підприємствах зі шкідливими умовами праці, до яких відносяться хімічна, рудна і металургійна промисловість, гірничі роботи та підприємства з видобутку газу.

У віці 45-и років право на отримання пенсії отримують жінки, які працювали на підприємствах з особливо важкими і шкідливими умовами. До їх числа, зокрема, відноситься робота в шахтах.

Примітно, що навіть у разі дострокового виходу на пенсію, мінімальну кількість страхового стажу жінка повинна мати у своєму розпорядженні. Зокрема, в законі йдеться про 15 років стажу - уточнити інформацію щодо кількості страхового стажу Українки можуть в органах ПФУ.

Варто також відзначити, що в Україні з 2017 року пенсійний вік щорічно підвищують. Так, в 2021 році право на відпочинок можуть отримати Українки, яким станом на квітень вже виповнилося 60 років.

Популярні статті зараз

Цукор, хліб, соняшникова олія та овочі: Держстат показав, як зросли ціни на харчові продукти

В Україні подешевшають цукор, хліб і соняшникова олія

Мінімальна пенсія 2500 грн: названа категорія, якій підвищать виплати з 1 жовтня

Українцям будуть відключати мобільний зв'язок, якщо не виконати одну важливу умову

Все новости

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про випадках, в яких пенсію українцям можуть скасовувати або тимчасово призупиняти.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що кілька мільйонів українців ризикують залишитися без пенсій вже в 2027 році.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що на жовтень 2021 року заплановано чергове підвищення пенсій.