Податок на накопичувальну пенсію становитиме 4% від заробітної плати

Питання пенсійного забезпечення досить актуальне сьогодні. Навіть уряд не приховує проблем, які останнім часом виникають із солідарною системою пенсійного забезпечення. Провівши підрахунки, в уряді заявили, що якщо нічого не змінювати, то накопичених коштів вистачить на виплату пенсій ледь вистачить на найближчі 5- 7 років, потім українці ризикують взагалі втратити виплати.

Щоб уникнути такої ситуації, в уряді вирішили запровадити ще один вид виплат, а українцям запропонувати так звану другу пенсію. Проте за другу пенсію теж прийдеться сплачувати у спеціальні фонди. Про це повідомила міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі "Суспільного".

Вона зазначила, що для найманих працівників перехід на накопичувальну систему буде обов'язковим. Проте можливі виключення. Хто саме за бажанням може скористатися нею поки не уточнюється.

Коли саме повноцінно запрацює така система, точної дати немає. За планами це буде 2023 або 2024 роки. Працюватиме ця система так: із зарплати українці будуть перераховувати 4% на спеціальний рахунок. Отримані кошти будуть інвестуватися, а при досягненні особою 60-річного віку, вже їх можна буде отримувати у вигляді другої пенсії.

За підрахунками Мінсоцполітики, якщо роботи такі внески 35 років із зарплати 15 тис. грн, то друга пенсія становитиме 3 тисячі гривень.

Популярні статті зараз

Різке потепління після холодів: циклон розжене хмари, лише подекуди можливі короткочасні дощі 25 вересня

Крижані дощі та мороз: найближчими днями Україну накриє холодний антициклон

Підвищення пенсій не для всіх: хто потрапив до списку "обраних" на жовтень

На ногах ледь тримається, а хоче помолодшати: 72-річна Алла Пугачова змінила колір волосся та зробила пластику

Все новости

Проте, на жаль, ті, хто зараз вийшов на пенсію, такого покращання не відчують, через те, що таких накопичень не буде.

Також варто зауважити, що сплату єдиного соціального внеску на солідарну пенсійну систему ніхто не скасовував. Тобто наймані працівники додатково будуть сплачувати ці 4% на накопичувальну пенсію.

Також Лазебна зауважила, що накопичувальна пенсія - це власний рахунок громадян, вони зможуть його контролювати та розпоряджатися ним. Як саме, поки механізм не уточнювався, але вже відомо, в окремих випадках передбачена можливість зняття всіх коштів одним платежем.

Раніше повідомлялося про можливість отримання двох пенсій в одні руки, коли та скільки отримають українці.

Нагадаємо, що стало відомо, як призначаються пенсії підприємцям.

Раніше Новинар писав, що фахівці прогнозують падіння цін на яблука восени.