Позбавлять субсидії за борги

Як виявилося, одна з умов втрати право на субсидію в Україні - це борги за комунальні послуги. Про це розповідається в зміненій постанові Кабміну.

До квітня 2020 року достатньо було мати двомісячну заборгованість по комунальних платежах, щоб втратити субсидії. Однак, постановою Кабміну від 22 квітня 2020 р. № 329, уряд збільшив період заборгованості на один місяць. Тобто зараз, позбутися пільг можна, коли сума заборгованості за комунальні послуги становить більше трьох місяців.

Але важливий не тільки термін заборгованості по комуналці. У постанові КМУ від 21.10.1995 №848 також виписані інші умови, які тільки в сукупності позбавлять громадян субсидій.

Так, крім простроченого тримісячного боргу, грає роль термін позовної давності, який не повинен закінчитися для стягнення цього боргу.  Позовна давність-термін, протягом якого можна звернутися до суду. За комунальним боргом застосовується загальний термін позовної давності - 3 роки.

Тобто, якщо є заборгованість зі сплати комунальних послуг, наприклад за 5 років, то відповідна організація має право звернутися з позовом про стягнення з вас боргу тільки за останні три роки. 

Популярні статті зараз

Підвищення пенсій не для всіх: хто потрапив до списку "обраних" на жовтень

Закривайте вікна і ховайте автомобілі: в Україні різко погіршиться погода, попередження ДСНС

26 млрд гривень: Пенсійний фонд розкрив ситуацію з виплатами пенсій у вересні

Кому з пенсіонерів піднімуть виплати 1 жовтня

Все новости

Повертаючись до боргу, що впливає на субсидії, то в цьому випадку вираз «термін позовної давності якої не закінчився» означає, що ця заборгованість з'явилася в останні три роки.

Також має значення сума заборгованості. Вона повинна перевищувати 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії, тобто 340 грн.

Якщо з причин заборгованості за комуналку виникли проблеми, субсидію з початку опалювального (неопалювального) сезону можна повернути за умови:

  • документального підтвердження оплати заборгованості;
  • укладення договору про реструктуризацію заборгованості;
  • оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

Але навіть при наявності боргу субсидія може бути призначена за рішенням Комісії у виняткових випадках з урахуванням конкретних обставин, що склалися - з цих та інших питань вас проконсультують в місцевому управлінні соціального захисту населення.

Раніше повідомлялося про можливість отримання двох пенсій в одні руки, коли і скільки отримають українці.

Нагадаємо, що стало відомо, як призначаються пенсії підприємцям.

Раніше Новинар писав, що фахівці прогнозують падіння цін на яблука восени.