Як зростуть стипендії? 

Українцям, які навчаються в училищах, ліцеях та навчально-курсових комбінатах, незабаром збільшать стипендії. Суми виплат зростуть від 1,5 до 2,5 раза. Таке нововведення анонсував прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду.

Стипендії підвищаться не з початку нового навчального року, а з 1 січня 2022 року. Якщо зараз аспіранти та Бакалаври отримують за успіхи в навчанні по 1 300 грн на місяць (підвищена стипендія-1 600 грн), студенти технікумів, коледжів, ліцеїв – по 980 грн (підвищена стипендія -1 250 грн), а студенти професійних технічних училищ – 490 грн. Такі виплати були встановлені ще у 2017 році, і відтоді стипендії учням не підвищували.

Популярні статті зараз

Штраф 170 тис. грн: Кабмін пішов на жорсткі кроки, торкнутися може кожного українця

Різке потепління після холодів: циклон розжене хмари, лише подекуди можливі короткочасні дощі 25 вересня

Ціни злетять в три рази: українців попередили про масовий дефіцит картоплі

Платіть вполовину дорожче або відключать газ: українців стали переводити на нові газові тарифи

Все новости

Для студентів запровадили ще одне нововведення. Гроші за навчання вони можуть частково повернути у вигляді податкової знижки. Відшкодувати можна витрати як на оплату навчання в дошкільних, позашкільних закладах, так і закладах загальної освіти, професійно - технічної та вищої освіти.

Отримати податкову знижку на навчання можуть громадяни України, які офіційно працюють, а отже є платниками податку на доходи фізичних осіб та мають реєстраційний номер облікової картки платника податків. Оформити податкову знижку може сам студент (якщо він має офіційний заробіток, з якого платить податок) або член його сім'ї першого ступеня споріднення (мати, батько, дружина / чоловік).

Податкова знижка діє тільки щодо загального річного оподатковуваного доходу, отриманого у вигляді заробітної плати протягом звітного року і розраховується в розмірі 18 відсотків від вартості навчання, проте сума не може перевищувати розмір річної заробітної плати мінус відрахування.

Раніше, портал "Новинар" писав про те, які категорії працівників можуть не чекати пенсійного віку.

Також, КИЇВЕНЕРГО та обленерго платитимуть споживачам: компенсація за скачки напруги та відсутність світла, покрокова інструкція.

Нагадаємо, одержувачів субсидій змусять повернути отримані кошти.