Нафтогаз підняв тариф на газ, які будуть суми в платіжках

Зараз " Нафтогаз "виступає постачальником" останньої надії " на ринку газу для 600 тисяч домогосподарств і вже у вересні для них встановили нову ціну на газ. І тепер ціна буде на рівні 12 грн за кубометр. Це на 22 копійки більше, ніж у серпні 2021 року. Про це повідомляється на сайті компанія. 

Зазначається, що газопостачальна компанія "Нафтогаз України", як" постачальник останньої надії", обслуговує домогосподарства у Донецькій, Херсонській та Полтавській областях, у місті Кременець Тернопільської області, у Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області, Коростишеві та Коростишівському районі Житомирської області, у місті Шепетівка Хмельницької області.

Популярні статті зараз

Несподіване повернення тепла: прогноз синоптиків на вівторок 19 жовтня

У цей день завершіть розпочаті справи: велике свято 18 жовтня, прикмети та заборони

Пенсія 7800 грн: Кабмін затвердив категорії громадян, яким підвищать виплати з 1 січня 2022 року

Залишилося 120 днів: українців попередили про масове блокування мобільних, що робити

Все новости

Відповідно нова ціна 12 грн за куб.м буде поширюватися на цих споживачів у вересні, а з наступного місяця знову зміниться.

Варто відзначити, що ціна на третину більше ринкової пропозиції більшості постачальників в рамках фіксованих річних пакетів.

Також на сайті зазначено, що протягом 60 днів споживач повинен вибрати собі нового постачальника.

Чому ціни ростуть?

Збільшення ціни на природний газ в Україні відбувається на тлі зростання котирувань в Європі через низькі запаси газу в європейських сховищах і небажання російського "Газпрому" збільшувати транзит газу через українську газотранспортну систему.

Ціни на газ в нашій країні корелюють з європейськими хабами, оскільки Україна-інтегрована частина європейського газового ринку з 2015 року і імпортує з Європи близько 30% від загального обсягу споживання.

При цьому, ціни на газ для населення не ростуть тому, що з 1 травня всі побутові споживачі газу були автоматично переведені на фіксований річний тариф, який діятиме до 30 Квітня 2022 року. Споживачі купують блакитне паливо за ціною від 7,9 до 13,5 грн за кубометр.

Станом на 4 серпня 2021 року ціни на газ у Європі та світі були найвищими за останні 20 років. А вже 6 серпня 2021 року в Європі газ подорожчав до історичного максимуму.