Зміни для вакцинованих

В Україні готують послаблення карантинних обмежень для вакцинованих у "червоній" та» жовтій " зонах епідемічної небезпеки. Про це на засіданні уряду 8 вересня розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

За його словами, більшість обмежень в даних зонах не будуть застосовувати в разі, якщо колективи, відвідувачі закладів або представники різних сфер економіки будуть вакциновані. При цьому для продовження роботи в «червоній» зоні необхідний повний курс вакцинації, а для «жовтого» достатньо одного щеплення.

Популярні статті зараз

Ціни злетять в три рази: українців попередили про масовий дефіцит картоплі

1590 грн максимально: підвищення пенсій 2022, хто отримає на руки 20 000 грн

На ногах ледь тримається, очі затуманені: п'яна Алла Пугачова осоромилася в Мережі, "Навіщо таке показувати"

67 копійок за кіловат: українцям розповіли, як можна платити менше за електрику

Все новости

«Слідуючи практиці європейських країн, а також США, ми пропонуємо наблизити якість життя вакцинованого проти COVID-19 населення до звичного. Тому на цьому тижні ми почали спільно з усіма міністерствами грунтовно працювати над змінами в карантинних нормах, щоб дотримуватися балансу між захистом населення від коронавірусу і його благополуччям. Зокрема, ми передбачаємо, що більшість обмежень «жовтого» і «червоного» рівня епідопасності не застосовуватимуться, якщо будуть вакциновані колективи або відвідувачі закладів».

Як приклад Ляшко навів навчальні заклади, роботу яких у «жовтій» зоні епідопасності не обмежуватимуть, якщо 80% педагогів матимуть підтвердження вакцинації хоча б однією дозою.

За словами міністра, встановлення "жовтої" зони у всій Україні стане можливим тільки після введення карантинних змін: спочатку має набути чинності відповідна постанова, і тільки потім комісія техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій зможе розглянути встановлення «жовтого» рівня.

"До того часу всі, в тому числі навчальні заклади, продовжують працювати за правилами «зеленого» рівня, незважаючи на кількість вакцинованих педагогічних працівників», — резюмував міністр.

Раніше писав Новинар, Кабмін підняв стипендії студентам, хто, коли і скільки отримає?

Нагадаємо, що зафіксував граничний розмір абонплати за комуналку: які чекати платіжки.

До слова, стало відомо, українці можуть отримувати пенсії родичів, яких немає в живих: кому покладені такі виплати.