Кандидатка від опозиції Білорусі Світлана Тихановська вранці 19 серпня оприлюднила відеозвернення англійською мовою, в якому закликала європейських лідерів не визнавати вибори в Білорусі.

Про цю інформацію повідомляє Новинар.

Вона наголосила, що вибори 9 серпня в Білорусі не були чесними і прозорими, а протести у зв’язку з тим, що переможцем виборів оголосили Олександра Лукашенка, в Білорусі тривають другий тиждень.

«Люди, які вийшли захищати свої голоси на вулицях міст по всій Білорусі, були жорстоко побиті, позбавлені волі, піддавалися тортурам із боку режиму, який чіпляється за владу», – заявила Тихановська.

Популярні статті зараз

Микита Добринін прийняв цікаве положення і розповів про масу турбот: "Сотні ідей"

Катя Кухар в купальнику розсунула ноги, показавши дещо цікаве: "Рибка в океані"

Володимир Дантес перейшов на фастфуд, Надя Дорофєєва так погано готує?

Лукашенко знову звинуватив Захід і Україну в “розпалюванні заворушень”

Все новости

У відео вона нагадала, що створила координаційну раду, яка повинна сприяти мирній передачі влади.

«Шановні європейські лідери, я закликаю вас підтримати пробудження Білорусі. Я закликаю всі країни поважати принципи міжнародного права. Я закликаю вас поважати суверенітет Республіки Білорусь і вибір білоруського народу», – сказала Тихановська.

Зазначимо, що канцлер Австрії Себастьян Курц заявив вранці 19 серпня про те, що в Білорусі необхідно провести нові, «справедливі й вільні» вибори, а країні потрібен діалог між Олександром Лукашенком й опозицією.

Крім цього, канцлер підтримав необхідність санкцій щодо силовиків, які допустили насильство проти протестувальників.

Напередодні створена Тихановською координаційна рада опозиції оголосила про початок своєї роботи.

Відразу після цього Лукашенко заявив, що ця структура має на меті «захоплення влади» і привів білоруську армію в стан бойової готовності. За його словами, для Білорусі існує «скоординована зовнішня загроза».

Нагадаємо, що у Мінську приземлився літак, який належить спецслужбам РФ.