В українському уряді запропонували відмовитися від кирилиці та інтегруватися в міжнародну спільноту, про що в інтерв'ю "Радіо Свобода", 11 вересня цього року, заявив секретар РНБО Олексій Данилов. Проте, на практиці не все може бути так, як запропоновано, оскільки  перед суспільством  можуть постати певні перепони. Про це, спираючись на думку експерта Олександра Скопненко, кандидата філологічних наук, пише видання "BBC".

На думку фахівця, українська мова є старописьменною, оскільки відрізняється оригінальним, а незапозиченим написанням, і тільки ті мови, що лише нещодавно сформували власний алфавіт, можуть з легкістю змінювати графічні символи, які поки ще не встигли стати частиною ідентичності нації. Також, він визначає, що тільки усталені народності можуть дозволити собі вдаватися до подібних змін, але є ризик створення занадто великої прірви між поколіннями.

Перехід до латиниці вже відбувся у сусідніх країнах: Азербайджані та Туркменії. З 1920-х років в цих державах був арабський алфавіт, потім вони перейшли латиницю, а з кінця 1930-х і по початок 1990-х років писали кирилицєю, а зараз знову використовують латиницю. Втім, надії цих країн на покращення виявилися марними, і, як зазначає автр, молодь вже не може читати класику національної літератури в оригіналах, виданих за життя письменників.

Здавалося б, такі зміни не повинні торкнутися українців - тому що у нашої писемності багата тисячолітня історія, чим не в змозі похвалитися навіть деякі країни Євросоюзу: майже завжди, наші пращури писали кирилицею.

Як зауважує Скопненко, впровадження іншого алфавіту та графіки - це скоріше відмова від сформованих традицій нашої автентичності. Він вважає  - саме наші землі стали центром, звідки й поширилася кирилиця по Східній Європі. 

Популярні статті зараз

Фанати такого не пробачать. В мережу злили ім’я ймовірного переможця «Холостячки» зі Златою Огневич

Досягне психологічної відмітки. Долар почав стрімко дорожчати, в чому причина

Ні краплі сорому! Ксенія Мішина крупним планом засвітила "краєчок ватрушки", таке міг бачити тільки Еллерт

Оце так ягідки: майже гола Злата Огневич у прозорій білизні показала справжню пристрасть

Все новости

Також, автор має думку, що латинський алфавіт необхідно буде пристосувати до фонетичної структури української мови. Тому ідея введення латиниці для української писемності має в собі низку ризикованих факторів: репутаційних(економіка та інтеграція у світову спільноту залежить від мови), фінансових (чи знайдуться кошти у бюджеті на зміни в документації, вивісках та іншого) і громадських (чи захоче суспільство  вивчати ще одну писемність).

До слова, глава Міністерства культури та інформполітики, Олександр Ткаченко, на медіафорумі "Kyiv Media Week 2021" прокоментував ідею ввести в Україні латинський алфавіт, і,  його словами, спочатку треба вивчити українську мову, а вже потім думати про введення латиниці.

Нагадаємо, українцям не варто витрачати долари через різкий розворот курсу валют.

Раніше Новинар писав, в Україні стрімко дорожчає цибуля.

    До слова, в Києві підвищують вартість поїзду в метро та наземному транспорті.