Україна планує домовитися про початок переговорів з Європейським Союзом щодо оновлення Угоди про асоціацію вже в 2021 році, повідомила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина.

"Український бізнес, зокрема Одеський, має більше можливостей для торгівлі та інвестиційного співробітництва з ЄС. Уряд працює, щоб угода про асоціацію дозволила активно їх використовувати. Але і для бізнесу є "домашнє завдання": оцінити власні амбіції і дати відповідні сигнали для врахування їх урядовою командою при формуванні переговорної позиції України в рамках оновлення Угоди", — цитує Стефанишину пресслужба віцепрем'єра.

Вона повідомила, що у 2016-2019 спостерігалася очевидна позитивна динаміка розвитку торгівлі з ЄС, який сьогодні є головним торговим партнером України з часткою понад 41% до загального обсягу торгівлі товарами, зокрема, зростає торгівля товарами з високою доданою вартістю.

"До частини української продукції застосовуються тарифні квоти, хоча за деякими з них експортуємо значно більше, ніж сама квота. Це свідчить про потенціал і якість української продукції, яку хочуть бачити на європейському ринку. Зменшення обсягів зовнішньої торгівлі через коронавірус-тимчасове явище у світовій економіці. Діалог уряду з українським бізнесом дозволить підготувати інклюзивну позицію країни, яка буде відповідати новим амбіціям і можливостям наших підприємців", — зазначила Стефанишина.

Віцепрем'єр підкреслила, що серед пріоритетних напрямків співпраці Україна-ЄС: укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (АСАА), посилення торгівлі послугами, а також оновлення підходу до державної допомоги, яка повинна стати більш гнучкою і швидкою в реагуванні на надзвичайні ситуації, наприклад боротьба з COVID-19.

Популярні статті зараз

Напівгола Оля Цибульська в короткому топіку "пірнула" в ліжко: "Як на першому побаченні"

Пекуча Оля Цибульська виставила замерзлі голі груди: "Як тобі?"

Тіна Кароль з глибоким декольте стала справжнім натхненням: "Яка ніжність"

Напівгола Волочкова похвалилася формами, виставивши тіло на показ: "Останні дні..."

Все новости

Раніше ми повідомляли, що у Європі посилюють карантин: які обмеження введуть

Нагадаємо також, в Україні 10 областей не готові до ослаблення карантину: повний перелік