Члени президії Координаційної ради опозиції Білорусі Сергій Дилевський, а також довірена особа екскандидатки на посаду президента Білорусі Світлани Тихановської Ольга Ковалькова арештовані на 10 діб.

Таке рішення, за інформацією Білоруської служби Радіо Свобода, прийняв у вівторок суд Мінська. Дилевського звинувачують у порушенні порядку проведення масового заходу. 24 серпня він разом з Ковальковою приїхав на Мінський тракторний завод, де вони і були затримані.

Протести у Білорусі
Протести у Білорусі

Продовжується тиск і на інших членів президії Координаційної ради. Зокрема, лауреатку Нобелевської премії з літератури Світлану Алексієвич, яка є членкинею президії, Слідчий комітет викликав на допит у якості свідка в кримінальній справі, яка була порушена у зв`язку зі створенням Координаційної ради, яка нібито закликала до захоплення влади. Алексієвич має прийти до Слідчого комітету 26 серпня.

Популярні статті зараз

Дзідзьо у вишиванці відсвяткував Різдво: на самоті з кутею, пончиками і пляшкою горілки

"Права рука" Зеленського Юлія Мендель пояснила скандальне фото зі стрічкою Russia Today: "Найстрашнішим має бути..."

Чи перехворіли ви на коронавірус: перелік найбільш вірогідних ознак

Туніс відніс Україну до "червоної" зони і закрив кордони

Все новости

В ексклюзивному інтерв’ю «Голосу Америки» Марія Колєснікова, членкиня президії Координаційної ради та голова штабу Світлани Тихановської, повідомила, що представники ради розцінюють всі ці затримання як тиск з боку влади.

"Ситуація складна, але ми будемо продовжувати нашу боротьбу. Дуже важливо показувати білорусам, що ми - разом, ми - об’єднані, ми – більшість. Єдине, що має влада – це насилля та страх, але ми не боїмся їх", - додала вона.

За словами Колєснікової, головна зброя Лукашенка – це армія та насилля. Проте протестувальники – це більшість населення країни, яке готове до довготривалої боротьби.

"Ми маємо диктатора при владі вже 26 років, і зараз ми збираємося створити демократичну країну. Звичайно, це потребує зусилля кожного білоруса. Ми не боїмося армії чи насилля. Коли ми побачили Лукашенка з автоматом Калашникова в центрі Мінську, всі тільки сміялися з цього. У нас вже немає страху, який був 26 років", - переконана Колеснікова.

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко

Раніше ми повідомляли, що у "Слузі народу" звернулися до Лукашенка: чекає доля Януковича

Нагадаємо також, Лукашенко заявив про військових на кордоні Білорусі: реакція НАТО